1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Alacaklarını İnternette Duyuran Esnaf, Şimdi De El İlanı Bastırıyor

Alacaklarını İnternette Duyuran Esnaf, Şimdi De El İlanı Bastırıyor

Alacaklarını İnternette Duyuran Esnaf, Şimdi De El İlanı Bastırıyor
A+A-

Ordu'da veresiye defterindeki 20 kişinin adını sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayarak alacaklarını isteyen market işletmecisi, sosyal paylaşım sitelerine üye olmayan alacaklılarına ulaşmak için de e

Ordu'da veresiye defterindeki 20 kişinin adını sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayarak alacaklarını isteyen market işletmecisi, sosyal paylaşım sitelerine üye olmayan alacaklılarına ulaşmak için de el ilanı bastıracak.
Şirinevler Mahallesi'nde 17 yıldır market işleten Ahmet Düzgün, internette isimlerini okuyarak alacaklarını istediği müşterilerinin kendisini aradığını, bazılarının taksit halinde borcunu ödemek istediğini söyledi. Düzgün, şimdi de internette göremediği ve alacağı olduğu 67 müşterisinin ismini yazarak bastıracağı el ilanlarını hafta sonu dağıtacağını belirtti. Ahmet Düzgün, "Bu videoyu paylaştıktan sonra tepki aldığım müşterilerim de oldu. İsmini internette gördü. Bu listede kendi akrabalarım da vardı. İsmini vermediklerim de var zaten. Bu ilk 20'ye girenler kızdıklarımdı. Bir tane müşterim mesaj atmış, '17 sene önce borcu var. Aylık 300-300 ödeyeceğim. Benim adımı niye yazıyorsun' demiş. İnternette yayınlamamın sebebi alacağımı istememdi. Olumlu oldu. Bilsin millet, gına geldi artık. Alacaklılar ise işi taksite dökmüş. 17 senedir beni bulamayan müşterilerim ama televizyonda kendini görenler bir anda beni ve telefon numaramı hatırladılar. Arayıp 'vereceğiz' diyorlar. Benim alacağım az bir miktar değil. Herkesin ismini vermedim. Toplam 67 kişi. Bu 67 kişiyi el ilanları ile hafta sonu yayınlayacağım. İlk listem kendi akrabalarım, dayılarım ve amcalarım var. Sonra 'Ahmet Düzgün'e borcum yok, neye dayanarak yazıyor' diyen onlara da güzel bir sürprizim var. Şimdiki aklım olsa marketçiliğe başlamazdım. Müşteriyle uğraşmak zor. Verirken iyisin ama isterken kötüsün" şeklinde konuştu.
(RCP-SLH-CC-Y)

08.02.2013 12:55:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT