1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alaca'da Kömür Sıkıntısı

Alaca'da Kömür Sıkıntısı

Alacada Kömür Sıkıntısı
A+A-

Çorum'un Alaca kömür sıkıntısı yaşanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan kömür satıcısı Vedat Akmaz, kömür ocaklarının kapatılması, kömür stoklarının azalmasına ve fiyatların yükselmesine neden oldu

Çorum'un Alaca kömür sıkıntısı yaşanıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan kömür satıcısı Vedat Akmaz, kömür ocaklarının kapatılması, kömür stoklarının azalmasına ve fiyatların yükselmesine neden olduğunu belirterek, şu anda ilçede kömür siparişi vererek bekleyen çok sayıda vatandaşın bulunduğunu kaydetti.
Bu yıl yaşanan sıkıntılar nedeniyle veresiye satışta yapamadıklarını ifade eden Akmaz, en az vatandaşlar kadar kendilerinin de kömür satışı noktasında sıkıntı yaşadıklarını belirtti.
Kömür fiyatlarında geçtiğimiz yıllara oranla artış yaşandığını da kaydeden Akmaz, şu an kaloriferlik kömürün ton fiyatının 380 dolar olduğunu, sobalık kömürlerde ise ithal kömürün ton fiyatının 550 TL, yerli kömürün ton fiyatının ise 400 450 TL olduğunu açıkladı.
Bazı vatandaşlarda evlerinde yakacak kömürlerinin olmadığı için soğuk havada sıkıntı yaşadıklarını, ısınabilmek için bir an önce kömür gelmesini beklediklerini belirttiler.
(MMY-BÖ)

10.12.2012 18:20:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT