1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alaca Belediyesi'nden Su Sayaçları İle İlgili Uyarı

Alaca Belediyesi'nden Su Sayaçları İle İlgili Uyarı

Alaca Belediyesinden Su Sayaçları İle İlgili Uyarı
A+A-

Çorum'un Alaca Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Aydemir Özcan, kış aylarında sıfırın altına düşen hava sıcaklıklarının, su sayaçlarına zarar verebileceğini hatırlatarak vatandaşları dikkatli olmal

Çorum'un Alaca Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Aydemir Özcan, kış aylarında sıfırın altına düşen hava sıcaklıklarının, su sayaçlarına zarar verebileceğini hatırlatarak vatandaşları dikkatli olmaları için uyardı.
Su ve Kanalizasyon Müdürü Aydemir Özcan, kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmeye başladığını bunun sonucunda su saatleri ve boruların donarak vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.
Özcan, bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak adına açıkta kalan su boruları ve saatlerinin soğuktan etkilenmeyecek şekilde sarılarak önlem alınması gerektiğini belirtti.
Geçtiğimiz yıl kış aylarının çetin geçtiğini ve 200'e yakın su saatinin donma neticesinde belediye tarafından değiştirildiğini hatırlatan Özcan, vatandaşları don olayına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
(ŞD-BÖ)

09.01.2013 15:27:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT