1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alabaş, Müesseseleri Ziyaret Etti

Alabaş, Müesseseleri Ziyaret Etti

Alabaş, Müesseseleri Ziyaret Etti
A+A-

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 1 Şubat 2013 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu ve Armutçuk Müesseselerinde çalışan maden işçilerini ziyaret ederek Emeğe Saygı Mit

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 1 Şubat 2013 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu ve Armutçuk Müesseselerinde çalışan maden işçilerini ziyaret ederek Emeğe Saygı Mitingi'ne katıldıkları için teşekkür etti ve çeşitli konularda bilgi aktardı.
Ziyarete GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş'ın yanısıra Genel Başkan Yardımcısı Satılmış Uludağ, Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Genel Mali Sekreteri Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun ile GMİS'e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri katıldı.
TTK Kozlu ve Armutçuk Müesseselerinde maden işçilerine hitap eden GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, maden işçilerinin, 27 Ocak Emeğe Saygı Mitingi'nde emekçilerin gücünü dosta-düşmana gösterdiğini belirterek, katılan tüm madencilere teşekkür etti.
Alabaş, "7 Ocak'ta Kozlu'da meydana gelen taşeron cinayeti bardağı taşıran son damla oldu. Sendikamız Başkanlar Kuruluna, Türkiye'nin ses verdiği bu olaya tepki olarak karar almak düştü, gereğini sizler yaptınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Biz, hem taşeron sistemine karşı çıktık. Hem TTK'nın işçi açıklarının giderilmesini istedik. Hem de 2006 yılından buyana kurumda düşük ücretin dayatıldığını, 3 farklı ücret uygulandığını ve iş barışının bozulduğunu, işçi alımının 4'üncü bir farklı ücrete bağlanmak istendiğini, bizim bunu kabul etmeyeceğimizi hem Türkiye'ye hem de dünyaya duyurmuş olduk. Maden işçisi kıvılcımı yakmış oldu. Türkiye işçi sınıfının maden işçisinden beklentileri var. Emeğe Saygı Mitingi'nde Türkiye'deki iki işçi sendikası konfederasyonu, 3 memur sendikası konfederasyonu kürsüye çıkmışsa, Türkiye emekçilerinin maden işçisinden beklentisi var demektir. Birliğimizi, beraberliğimizi har şart altında koruyacak ve mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
SESİMİZİ DÜNYA DUYDU
Miting ve topu iş sözleşmesi süreci hakkında bilgiler veren GMİS Genel Başkanı Alabaş, "Dünya Sendikalar Federasyonu, Emeğe Saygı Mitingi'nin ardından bir destek açıklaması yaparak verdiğimiz mücadeleyi desteklediklerini ve Emeğe Mitingini selamladıklarını duyurdu. Yani bizim birliğimizi, beraberliğimizi ve verdiğimiz mesajları sadece Türkiye değil dünya duydu" dedi.
Toplu İş Sözleşmesi sürecinde Sendika Genel Merkezi, şubeleri ve temsilcileri olarak üyelerini sürekli bilgilendireceklerini belirten Alabaş, "Toplu iş sözleşmesinde bu birlik ve beraberlikle en iyi sonucu alacağımıza inanıyoruz" dedi.
GMİS Heyeti, Kozlu ve Armutçuk'ta ocak şefleri ile müessese ve işletme yöneticilerini ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.
(OA-OA-Y)

02.02.2013 14:22:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT