1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alabaş, Mta Sondaj Kampını Ziyaret Etti

Alabaş, Mta Sondaj Kampını Ziyaret Etti

Alabaş, Mta Sondaj Kampını Ziyaret Etti
A+A-

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nca (TTK) başlatılan ve Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nca (TTK) başlatılan ve Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) tarafından yürütülen yeni kömür kuyusu sondaj çalışmalarının yapıldığı kampı ziyaret etti.
Buruncuk mevkiinde yeni maden ocağı kuyusu açmak için Maden Tetkik ve Arama Kurumu ekipleri tarafından yürütülen sondaj çalışmalarını bir süre takip eden Alabaş, sondaj kampı yetkililerinden bilgi aldı.
TTK Armutçuk Müessesesi'nce işletilecek yeni kuyunun ihalesinin, sondaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılması bekleniyor. MTA, yeni yapılması planlanan kuyu alanında pilot sondaj çalışmalarını yürütüyor. Kuyunun700 metre olmasının planlandığı öğrenildi. Kuyunun faaliyete geçmesi için planlanan sürenin 4 yıl olduğu ve 90 milyon TL'lik yatırım bütçesi bulunduğu belirtildi.
(OA-OA-Y)

02.02.2013 14:24:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT