1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akyazı Devlet Hastanesi Ulaşımında Büyük Sorun

Akyazı Devlet Hastanesi Ulaşımında Büyük Sorun

Akyazı Devlet Hastanesi Ulaşımında Büyük Sorun
A+A-

2009 yılında Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın katılımıyla açılışı yapılan Akyazı Devlet Hastanesi'nin ulaşım sorunu çözülemiyor. Sakarya Akyazı İlçesinde bulunan ve ulaşımı Karapürçek ve Küçücek Dolmuş

2009 yılında Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın katılımıyla açılışı yapılan Akyazı Devlet Hastanesi'nin ulaşım sorunu çözülemiyor.
Sakarya Akyazı İlçesinde bulunan ve ulaşımı Karapürçek ve Küçücek Dolmuşları tarafınca sağlanan Akyazı Devlet Hastanesi'ne akşam saat 19.00'dan itibaren ulaşımı sağlayacak araç bulunamıyor. İlçe Merkezinin nüfusunun 42 bin olmasına rağmen herhangi bir acil durumda özel aracı olmayanların hastaneye ulaşmaları çileye dönüşüyor.
2011 ile 2012 yılında Akyazı Belediyesi tarafından ücretsiz başlatılan servis hizmetinin ilçede taşımacılık yapan dolmuşçuların baskısı ile sonlandırılması sonrası eski model ve tıka basa dolu araçlarla ulaşımını sağlamaya çalışan ilçe halkı durumdan şikayetçi. Gece nöbete gelen ya da gece nöbeti biten hastane personeli de bir araya gelerek ticari taksi tutarak şehir merkezine iniyor. Akyazı İlçesinde yaşayan vatandaşlar bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.
(AY-RKO)

05.02.2013 13:02:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT