1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akut'tan Gebe Keçi Operasyonu

Akut'tan Gebe Keçi Operasyonu

Akuttan Gebe Keçi Operasyonu
A+A-

Bilecik'te, ormanlık alanda kayalıklarda mahsur kalan ikisi gebe 4 keçi AKUT ekibi tarafından kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre, Faris İdacı'ya ait 500 baş keçiden 4 tanesi dün akşam saatlerinde Bi

Bilecik'te, ormanlık alanda kayalıklarda mahsur kalan ikisi gebe 4 keçi AKUT ekibi tarafından kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre, Faris İdacı'ya ait 500 baş keçiden 4 tanesi dün akşam saatlerinde Bilecik'te Cumhuriyet Mahallesi Güvencer mevkiindeki ormanlık alanda kayboldu. Geceyi ormanda geçiren ve yırtıcı hayvanlardan ürküp yaklaşık 60 metrelik kayalıklara tırmanan keçi ve oğlaklar, sabaha kadar uçurumun kenarında kurtarılmayı bekledi. Hayvanların sahibi Faris İdacı, keçi ve oğlakları kendi imkanlarıyla kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Bunun üzerine hayvan sahibi, AKUT Bozüyük Ekip Lideri Muharrem Öz'ü arayarak yardım istedi. Bölgeye gelen 11 arama kurtarma gönüllüsü, durum değerlendirmesinin ardından keçi ve oğlakları kurtarmak için hummalı bir çalışma başlattı.
Uçurumun kenarındaki keçilerden 2'sinin gebe olduğunu öğrenen gönüllüler, yanlarında şekerli su getirmeyi de ihmal etmedi. Yaklaşık 2 saat süren operasyon neticesinde kayalıklarda mahsur kalan keçi ve oğlaklar yukarı çekilerek sağ salim kurtarıldı. Keçilerin sahibi Faris İdacı, AKUT ekiplerine teşekkür etti.
(KDR-MŞ)

15.01.2013 12:13:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT