1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akut Aladağlar'da Kamp Yapacak (Fotoğraflı

Akut Aladağlar'da Kamp Yapacak (Fotoğraflı

Akut Aladağlarda Kamp Yapacak  (Fotoğraflı
A+A-

AKUT 40 kişilik ekiple Niğde'de 3 gün Kış Arama Kurtarma eğitimi düzenleyecek. Erzurum, Trabzon, Eskişehir, Marmaris, Kuşadası, İstanbul, Bursa AKUT ekipleri bugün Niğde'ye gelerek, buradan da Alad

AKUT 40 kişilik ekiple Niğde'de 3 gün Kış Arama Kurtarma eğitimi düzenleyecek.
Erzurum, Trabzon, Eskişehir, Marmaris, Kuşadası, İstanbul, Bursa AKUT ekipleri bugün Niğde'ye gelerek, buradan da Aladağlar'a hareket etti.
Eğitim hakkında açıklama yapan AKUT Niğde Ekip lideri Nedim Urcan, "Cuma, Cumartesi ve Pazar günü AKUT'un diğer illerden gelen ekiplerin katılımıyla bir arama kurtarma faaliyeti eğitimi gerçekleştireceğiz. Faaliyetimizin konusu Kış Arama Kurtarma. Kış şartlarında icra edilecek operasyonlarda, diğer ekiplerle hareket edebilmek adına bir eğitim planladık. Bu eğitime Türkiye'nin değişik illerinden ekipler katılıyor. Yaklaşık 40 kişilik bir katılımımız var. Bu eğitimde Erzurum, Trabzon, Eskişehir, Marmaris, Kuşadası, İstanbul, Bursa AKUT ekipleri katılacak. Niğde Aladağlar Emli Vadisinde bugün kamp kuracağız. Sabahın erken saatlerinde ekibin bir kısmı eğitim almak için yola çıktı. Bir kısmı da tatbikat için yüksek bir yerden kazazede indirmek için yüksek kesimlere çıkacak. Yılda 2 sefer bu tür eğitimi Niğde Aladağlar'da gerçekleştiriyoruz" dedi.
(YE-ZB-Y)

01.02.2013 14:28:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT