1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aktütün Yolu Kardan Kapandı (Fotoğraflı

Aktütün Yolu Kardan Kapandı (Fotoğraflı

Aktütün Yolu Kardan Kapandı  (Fotoğraflı
A+A-

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde kar yağışı nedeniyle Aktütün bölgesiyle birlikte 2 köy ve 3 mezra yolu 2 gündür ulaşıma kapalı olduğu belirtildi. Şemdinli ilçesine bağlı Konur ve Uğuraçan köyleri il

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde kar yağışı nedeniyle Aktütün bölgesiyle birlikte 2 köy ve 3 mezra yolu 2 gündür ulaşıma kapalı olduğu belirtildi.
Şemdinli ilçesine bağlı Konur ve Uğuraçan köyleri ile bu köylere bağlı Aktütün, Yeşilbayır ve Dereyanı mezralarının ulaşımını sağlayan karayolu, yoğun kar yakışı nedeniyle Su Gediği bölgesinde ulaşıma kapandı. Aktütün'e gitmek isteyen köy sakinlerinden Cafer Gezer (40), yoğun kar yağışı nedeniyle Su Gediği bölgesinin kapalı olduğunu söyleyerek, "Dünden beridir yol kapalı. Dün köye götürülmek istenen bir gelin buradan Konur köyüne kadar yaya olarak götürüldü" dedi.
Karla mücadele ekipleri çalışmalarına devam ederken, yetkililer yolun en kısa zamanda ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtiler.
Öte yandan, yolların kapalı olmasından dolayı Aktütün 5. Hudut Tabur Komutanlığı'na havadan helikopterlerle ulaşım sağlanıyor.
(AK-MSA-Y)

GÖRÜNTÜLER AŞAĞIDAKİ KODLA MERKEZE GEÇİLİYOR

ŞEMDİNLİ-Yağışlardan dolayı Köy yolları kapandı(Haber Kamera-Ahmet KAVAK)

09.12.2012 15:39:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT