1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aktif Eğitimciler, Bıçaklı Saldırıyı Kınadı

Aktif Eğitimciler, Bıçaklı Saldırıyı Kınadı

Aktif Eğitimciler, Bıçaklı Saldırıyı Kınadı
A+A-

Aktif Eğitimciler Sendikası Erzurum Şubesi, Yakutiye İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni İhsan Tetikçi'ye okul koridorunda yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı. Aktif Eğitimciler S

Aktif Eğitimciler Sendikası Erzurum Şubesi, Yakutiye İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni İhsan Tetikçi'ye okul koridorunda yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı.
Aktif Eğitimciler Sendikası Erzurum Şube Başkanı Mehmet Karslı, yaptığı yazılı açıklamada, "Erzurum Yakutiye İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni İhsan Tetikçi'ye okul koridorunda yapılan bıçaklı saldırı eğitim camiamızı derinden yaralamıştır. Dünyanın en zor ve insanlık için en gerekli mesleklerinden biri hiç şüphesiz, öğretmenliktir. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Bu mesleğin fedakâr mensuplarına yapılan saldırılar, hiç şüphesiz toplumun hassas dengelerine, kalbine yapılmış demektir. Aktif Eğitimciler Sendikası olarak İhsan Tetikçi hocamıza yapılan saldırıyı, öğretmenlik mesleğini herkesin her fırsatta hesap sorabileceği bir konuma düşürenleri şiddetle kınıyoruz. Ülkemizde yaşanan şiddet olaylarının, özellikle eğitim kurumlarında meslektaşlarımıza uygulanan şiddet olaylarının son bulmasını diliyor, eğitimcilere yapılan bu pervasızca saldırıların son bulması için tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz" dedi.
(MY-AT-Y)

04.01.2013 15:03:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT