1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akşehir Sanayisine Kadın Eli Değdi

Akşehir Sanayisine Kadın Eli Değdi

Akşehir Sanayisine Kadın Eli Değdi
A+A-

Konya'nın Akşehir İlçesi Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 2005 yılından bu yana büyük bir gelişmeyle birçok fabrikayı bünyesine kazandırdı. Üretici için cazip hale gelen Akşehir OSB'de şu anda 13 fabrik

Konya'nın Akşehir İlçesi Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 2005 yılından bu yana büyük bir gelişmeyle birçok fabrikayı bünyesine kazandırdı. Üretici için cazip hale gelen Akşehir OSB'de şu anda 13 fabrika faal halde çalışırken, 17 fabrikanın da inşaatı devam ediyor.
OSB'deki fabrikalar da erkeklerle birlikte kadınlarda evlerine ekmek götürmek için mücadelesini sürdürüyor. Bir fabrikada kuş kaçırıcı cihazların üretimini yapan Pınar Ünal, "1 günde yüze yakın cihazın montajını yaparak evime ekmek götürüyorum. İşimden çok memnunum" dedi.
Bir mobilya imalatçısında çalışan Zeliha Toylu ise erkeklerin bile korkarak yaptığı bir işte çalıştığını belirterek, "Burada kapı sereni işinde çalışıyorum. İşimi severek yapıyorum. Sevdikten sonra her iş kolay" diye konuştu.
Firma sahipleri de erkekler kadar kadınların da iş gücünde etkin rol oynamasından memnun olduklarını, ilerleyen zamanlarda daha çok kadın çalışana iş vermek istediklerini belirttiler.
(CF-İP-Y)

09.02.2013 18:19:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT