1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akşehir Antalya Karayolu Tamamlanıyor

Akşehir Antalya Karayolu Tamamlanıyor

Akşehir Antalya Karayolu Tamamlanıyor
A+A-

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, karayolları tarafından Akşehir Antalya arasındaki karayolunun Engili-Harlak mevkisi ihalesinin yapıldığını açıkladı. Akşehir Belediye Başkan

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, karayolları tarafından Akşehir Antalya arasındaki karayolunun Engili-Harlak mevkisi ihalesinin yapıldığını açıkladı.
Akşehir Belediye Başkanı Oğul, Ankara Antalya yolunun Polatlı Yunak arasındaki çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Akşehir-Yalvaç arasındaki Cankurtaran köyü Bağkonak arasındaki yol çalışmaları tamamlanarak yol stabilize olarak açıldı. Bu bölüm 2013 yılı içinde asfaltlanacak. Bağkonak-Kavşak arasındaki bölümde çalışmalar sürüyor. Akşehir Engili kasabası Harlak mevkisindeki çalışmalar yarım kalmıştı. Bu bölgenin de ihalesi yapıldı. Önümüzdeki aylarda şantiyesini kuracak müteahhit tarafından Harlak mevkisinde genişletme çalışmaları başlayacak" dedi.
2013 yılı içinde tamamlanması beklenen Akşehir-Yalvaç yolunun tamamlanması ile Antalya'ya ulaşımın daha kolaylaşacağını belirten Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, "D-300 Karayolu'nun Akşehir geçişine yapılacak karayolları üst geçidi ile Kozağaç alt geçidinin 2013 yılında ihale edilip D-300 Akşehir geçişinin sıcak asfaltla kaplanıp refüjlerinin düzenlenmesi ile Akşehir'e yakışan bir geçişe sahip olacağız" diye konuştu.
(CF-FM-Y)

12.02.2013 15:43:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT