1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aksaray'da Kalifiye Eleman Sıkıntısı Giderilmeye Çalışılıyor

Aksaray'da Kalifiye Eleman Sıkıntısı Giderilmeye Çalışılıyor

Aksarayda Kalifiye Eleman Sıkıntısı Giderilmeye Çalışılıyor
A+A-

Aksaray'da sanayi ve imalat sektöründeki hızlı artış ile birlikte ortaya çıkan kalifiye eleman ihtiyacı MÜSİAD Aksaray Şubesi'nin organizasyonuyla Aksaray Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde açılacak

Aksaray'da sanayi ve imalat sektöründeki hızlı artış ile birlikte ortaya çıkan kalifiye eleman ihtiyacı MÜSİAD Aksaray Şubesi'nin organizasyonuyla Aksaray Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde açılacak olan mesleki ve teknik eğitim kursları sayesinde giderilmeye çalışılıyor.
MÜSİAD Başkanı Kerim Yardımlı, ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği kapsamında üretim yapan iş yerlerinde çalışan işçilerden MEB Onaylı Mesleki Yeterlik Belgesi bulunmayan her bir işçi için, iş yeri sahibine 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren 1 bin 500 TL para cezası kesileceğini belirtti. Yardımlı, "Yeni yıldan itibaren de ilimizin pilot bölge uygulamasında olduğu ve iş müfettişlerinin sahaya ineceği bilgi dahilindedir. Konuyla ilgilenenlerin, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma fotokopisi ve ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu ile birlikte, bilgi almak için 0505 245 55 61 numaralı telefonla irtibata geçmeleri yeterli olacaktır" diye konuştu.
(YC-AH-Y)

13.12.2012 15:52:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT