1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aksaray'a 4 Yeni Ambulans

Aksaray'a 4 Yeni Ambulans

Aksaraya 4 Yeni Ambulans
A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından Aksaray Sağlık İl Müdürlüğü'ne 4 yine ambulans gönderildi. İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen tanıtım törene, Aksaray Valisi Selami Altınok, AK Parti Milletvekiller

Sağlık Bakanlığı tarafından Aksaray Sağlık İl Müdürlüğü'ne 4 yine ambulans gönderildi.
İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen tanıtım törene, Aksaray Valisi Selami Altınok, AK Parti Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Nevzat Patla, AK Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ertuğrul Ünkoç, İl Sağlık Müdürü Akın Südemen, 112 Acil Yardım Hizmetleri Şube Müdürü Can Cansızlar ve sağlık görevlileri katıldı.

SAĞLIKTA MEMNUNİYET YÜZDE 75,9'A YÜKSELDİ
Törende bir konuşma yapan Aksaray Valisi Selami Altınok, sağlık alanında ciddi gelişmelerin yaşandığına dikkat çekerek, "Eskiden ambulansı bulmak zordu. Ambulansı bulduğumuzda da mazotunu verirseniz hastanızı götürürüz derlerdi. Mazotunu vermediğiniz takdirde ambulansla götürebilmek mümkün değildi. Zaten o dönemlerde mazotta yoktu. Şimdi Allah'a şükür ülkenin geldiği noktada özellikle sağlık sektöründe, kamu alanında yaşadığımız gelişmeleri hepimiz biliyoruz. Bundan 1 hafta önce Türkiye'de sağlıktan memnuniyet oranının yüzde 75.9 olduğu gördük. Yani kamu hizmetleri içerisinde en fazla memnuniyet duyulan hizmetlerin başında sağlık geliyor" dedi.

HAYALDİ, GERÇEK OLDU
AK Parti Milletvekili Ali Rıza Alaboyun ise hayal olan her şeyin bugün gerçeğe dönüştüğüne değinerek, "Hakikaten Aksaray bulunduğu konum itibari ile ve kavşak itibari ile Türkiye'nin en canlı kavşaklarının üzerinde. E-90 dediğimiz, güneyi kuzeye bağlayan, doğuyu batıya bağlayan ana kavşaktayız biz. Arkadaşlarımız bize sorunu ilettiği zaman biz bakanlıkla görüştük ve o zaman bize sadece 2 ambulans verilecekti. Biz durumun vehamiyetini de bildiğimiz için bazı girişimlerimiz, çabalarımız sayesinde sağ olsun sayın valimizin de bu 2'yi 4'e çıkardık, bunun sevincini yaşıyoruz. 10 sene içerisinde dünya standartlarına uygun hale getirdiğimiz gibi eskiyi, ilavede 21 ambulans üzerine koymuşuz. Bu büyük bir başarı. Eskiden paletli ambulans, ambulans helikopter, ambulans uçak derdik. Bunları konuştuğumuz zaman, 'Ya bu adamlar ne hayal ediyor' falan denirdi. Ama hayaldi gerçek oldu" diye konuştu.

AMBULANS SAYIMIZ 24'TEN 28'E YÜKSELDİ
İl Sağlık Müdürü Dr. Akın Südemen ise sağlık sektörü hakkında bilgiler vererek, "İlimizde 28 fiilen hizmet veren ambulans sayısına ulaştık. Bu 28 ambulans tam donanımlı ve dünya standartlarında. Bunların içinde bir tanesi paletli ambulans, bir tanesi Ulusal Medikal Kurtarma aracı ve bir tanesi de obez ambulansı. 2012 yılında 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne toplam 515 bin çağrı ulaşmış, 22 bin hastaya acil yardım hizmeti verilmiştir" şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından yeni ambulansların kurdeleleri dualar eşliğinde kesildi. Törenin ardından yeni ambulanslar şehir merkezinde kortej olarak geçiş yaptı.
(YC-AH-Y)

11.02.2013 15:37:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT