1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aksaray Tarım Platformu Su Kotasyonuna Karşı İmza Kampanyası Başlattı

Aksaray Tarım Platformu Su Kotasyonuna Karşı İmza Kampanyası Başlattı

Aksaray Tarım Platformu Su Kotasyonuna Karşı İmza Kampanyası Başlattı
A+A-

Aksaray Tarım Platformu su kotasyonuna karşı imza kampanyası başlattı. Kampanya süreci boyunca üreticilerden, üretici birliklerinden, birlik üyelerinden muhtarlardan, tarım ve hayvancılıkla alakalı

Aksaray Tarım Platformu su kotasyonuna karşı imza kampanyası başlattı.
Kampanya süreci boyunca üreticilerden, üretici birliklerinden, birlik üyelerinden muhtarlardan, tarım ve hayvancılıkla alakalı pek çok kesimden imza toplanacak. Toplanan imzalar daha sonra yetkililere gönderilecek ve su kotasyona dikkat çekilecek. Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak kampanya kapsamında ilk imzayı attı. KOP toplantılarının ardından su kotasyonuna dikkat çekmek maksadı ile şehirde pek çok görüşme yaptıklarını belirten Emin Koçak, "Katıldığımız toplantıda gördüğümüz eksikleri şehrimizin idarecilerine aktardık. Onlarda bizlerin görüşlerine ve endişelerine katıldılar ve çözüm için destek oldular" dedi. Su kotasyonuna kesinlikle karşı olduklarını ve bunu daha iyi anlatabilmek adına imza kampanyası başlattıklarını aktaran Başkan Koçak, "İnşallah bu sorunu aşacağız. Suya kota gelirse bu şehrin bitişi demektir. Biz asla bunu istemeyiz. Elbette suyu hoyratça kullanmamak gerekiyor. Biz süreç içerisinde eğitim faaliyetlerine ağırlık vereceğiz ve çiftçilerimizin damlama veya yağmurlama sistemlere geçişini sağlayacağız" diye konuştu. Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Özkök ise, su kotasyonunun Aksaray'da tarımı bitireceğini ifade ederek, "Yüzde 70'inin tarımla geçindiği bir şehirde su çok büyük önem arz ediyor. 200 tonluk kota tarıma yetmez. Bunun kabul edilmesi mümkün değildir" şeklinde konuştu. Koyuncular Birliği Başkanı Mahmut Aktürk de, "Bir yandan yonca gibi çok su isteyen bitkinin üretimine destek verilirken, diğer taraftan suya kota konuluyor" dedi. Tarım Platformu olarak şehrin hayvansal ve bitkisel üretimini arttırmak adına çalıştıklarından söz eden Aktürk, "Her şey suyla oluyor. Şehirde yağış düşük ve su sorunu var. Buna birde su kotası eklenirse tarım ciddi anlamda sıkıntıya girer. Biz su kotasının uygulanabilir olmadığını düşünüyoruz" diye konuştu.
Açıklamaların ardından tarım ve hayvancılıkla alakalı birliklerin başkaları ilk imzaları attılar ve kampanyayı başlattılar.
(YC-AH-Y)

07.01.2013 16:40:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT