1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aksa Depoları Enkaza Döndü

Aksa Depoları Enkaza Döndü

Aksa Depoları Enkaza Döndü
A+A-

Yalova'da bulunan AKSA Fabrikasının ürün depolarında dün çıkan yangının ortaya koyduğu zarar sabah saatlerinde net olarak gözler önüne serildi. Halen soğutma çalışmalarının sürdüğü depolar kullanılmaz

Yalova'da bulunan AKSA Fabrikasının ürün depolarında dün çıkan yangının ortaya koyduğu zarar sabah saatlerinde net olarak gözler önüne serildi. Halen soğutma çalışmalarının sürdüğü depolar kullanılmaz hale gelirken onlarca metre çapındaki alana saçılan yanık elyaf parçaları ise olayın ne kadar ucuz atlatıldığını ortaya koydu.
Yalova'nın Taşköprü Beldesi'nde bulunan AKSA Fabrikasında dün sabah saatlerinde bir triporterin aküsünün patlaması neticesinde çıkan yangın hızla yayılarak tüm depoyu sarmıştı. Kısa sürede alev topuna dönen depodaki yangının fabrikadaki diğer kısımlara sıçramaması için Yalova ve Kocaeli belediyelerinin itfaiye ekipleri yoğun çaba harcamıştı. Yangın 9 saatlik bir çalışma neticesinde dün akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Ancak yangının depoya verdiği zarar ise sabah saatlerinde ortaya çıktı. Elyaf hammaddesinin depolandığı hangarların yıkılan duvarları ve çöken tavanı ise faciaya ramak kaldığını gösterdi. Hangarlarda yanan alevler ve patlamalarla onlarca metre çapındaki alana saçılan elyaf maddesi ise fabrikada çalışan işçiler tarafından süpürülerek temizlenmeye çalışılıyor. Öte yandan hangar bölümündeki bazı noktalarda halen soğutma çalışmaları sürerken yer yer yoğun duman çıkması da gözlerden kaçmıyor. Enkaza dönen depoların duvarlarının yıkımına da başlanırken hasar tespit çalışmalarının startının verildiği birkaç gün içerisinde hasarın netleşeceği öğrenildi.
(SÇ-YS)

28.01.2013 10:31:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT