1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akköprü Parkı'nda peyzaj çalışması

Akköprü Parkı'nda peyzaj çalışması

Akköprü Parkı'nda peyzaj çalışması
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılında yapımına başladığı ve 1. etap projesini tamamladığı Akköprü Parkı’nın 2. etap çalışmalarına başladı.


Akköprü Deresi’ni kötü görüntüsünden kurtararak burada park yapan Van Büyükşehir Belediyesi, dere kenarında bulunan diğer arazi üzerinde de parkın devamı olan 2. etap çalışmalarına başladı. Tamamlanacak olan park çalışmaları ile alan hem güzel bir görüntüye kavuşturulacak, hem de vatandaşların rahat bir şekilde oturabileceği ve dinlenebileceği bir alana dönüştürülecek. 2012 yılında Van Belediyesi tarafında yapımına başlanan Akköprü Parkı’nın devamı olan 2. etap projesi yaz ayının sonuna kadar bitirilerek halkın hizmetine sunulacak.

6 bin metrekare alan üzerinde park çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, 1. etap alanından İpekyolu Caddesi’ne kadar tüm derenin ıslah çalışmasını yapacak. Burada yapılacak park içerisinde bisiklet yolu, oturma alanları, süs havuzu, ağaçlandırma ve aydınlatma sistemi ile donatarak halkın hizmetine sunacak.

Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent merkezinde ve ilçelerinde halka yeni park ve yeşil alanlar oluştururken, diğer taraftan ise kent merkezinde bulunan caddelere ve refüjlere çiçek ve süs bitkileri ile estetik bir görüntüye kavuşturuyor. Büyükşehir, elektrik direkleri ve köprü korkuluklarına monte ettiği saksılarla caddeleri azda olsa betonun renginden kurtarıyor. Cumhuriyet, Kazım Karabekir, Kültür Merkezi caddelerinde bulunan elektrik direkleri ve köprü korkuluklarına monte ettiği 170 adet modüler saksı caddelere renk katıyor. Refüjlerde bulunan elektrik direklerine ve köprü korkuluklarına monte edilen saksılara sardunya türü çiçekler ekildi. Yapılan çalışma iklim şartları ve vatandaşların beğenisinin olumlu yönde olması doğrultusunda diğer cadde ve sokaklarda da uygulanacağı belirtildi.

Van Büyükşehir Belediyesi, 5 ayda kendi seralarında yetiştirdiği 300 bin süs bitkisi ve çiçeği kentin refüj, cadde, karayollarına ait kavşaklar ve kaldırım kenarlarına ekti. Büyükşehir yine, ilk 5 ayda toplam 90 bin fidan, ağaç ve çalı dikimi gerçekleştirdi. Caddelerin yenilenmesi ve tamamlanması ile birlikte tüm alanlarda çalışmalar yapacak olan büyükşehir, kente estetik katacak çalışmalara devam edeceği bildirildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT