1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Akın, Öğrencilerle Buluştu

Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Akın, Öğrencilerle Buluştu

Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Akın, Öğrencilerle Buluştu
A+A-

Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitim Kulübü tarafından düzenlenen 'Özgür Akın ile Söyleşi' programı, öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. FÜ Atat

Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitim Kulübü tarafından düzenlenen 'Özgür Akın ile Söyleşi' programı, öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
FÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde öğrencilerle buluşan Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, robotik teknolojileri ve yazılım üzerine yaptığı konuşmada iş hayatı, kariyer ve Akınsoft'un hikayesine de değindi. Eğitim, bilgi ve teknolojinin ışığında Türkiye'nin daha hızlı gelişeceğine duyduğu inancı dile getiren Akın, bilişim ve teknolojinin gelişim sürecinden bahsederek Akınsoft bünyesinde yürütülen insansı robot ve PNCR-1 çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gençlerin teknoloji neferleri olduğunu da sözlerine ekleyen Akın, "İdealist olun. Hayalleriniz plana, planlarınız da hayale dönüşür. İnanın, çünkü inanmak başarmak demektir. Hedeflerinizi belirleyip bunu her fırsatta dile getirin, önünüze konan engeller sizin başarınızı olumlu yönde etkileyecektir" dedi.
Söyleşiye, FÜ Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.
(EK-YRT-AŞ-Y)

04.12.2012 17:58:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT