1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akıncılar'da Kar Kalınlığı 70 Santimetreye Ulaştı

Akıncılar'da Kar Kalınlığı 70 Santimetreye Ulaştı

Akıncılarda Kar Kalınlığı 70 Santimetreye Ulaştı
A+A-

Sivas'ın Akıncılar ilçesinde iki gündür aralıksız olarak yağan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. İlçe merkezinde kar kalınlığı 70 santimetreye ulaşırken, yüksek kesimlerde ise 1,5 metreye kad

Sivas'ın Akıncılar ilçesinde iki gündür aralıksız olarak yağan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.
İlçe merkezinde kar kalınlığı 70 santimetreye ulaşırken, yüksek kesimlerde ise 1,5 metreye kadar ulaştığı bildirildi. Kar yağışının iki gündür aralıksız devam etmesi nedeni ile bugün ilçe merkezinde bulunan tüm okullar tatil edildi. Sabah erken saatlerde öğrencilerin okula gitmemesi için ilçe belediye başkanlığı tarafından, belediye hoparlöründen ilan edilerek duyuruldu. İlçeye bağlı 23 köy yolunun iki gündür tamamen kapalı olduğu öğrenilirken, kar yağışının durmasının hemen ardından öncelikli olarak dağ köylerinden yol açma çalışmalarına başlanacağı yetkililerce bildirildi.
İlçenin hemen altından gecen D-100 İran transit yolunda ise yoğun kar yağışı ve sis olması nedeni ile karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını zor şartlar altında sürdürdükleri öğrenilirken, yüksek tonajlı, ağır taşıtlar ise ilçede bulunan dinlenme tesislerinde yolun açılmasını bekliyor.
(MS-TB-AÖ-Y)

08.01.2013 12:01:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT