1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Akıllı Telefonlar Boynunuzun 60 Dereceye Eğrilmesine Sebep Olabilir !

Akıllı Telefonlar Boynunuzun 60 Dereceye Eğrilmesine Sebep Olabilir !

Akıllı Telefonlar Boynunuzun 60 Dereceye Eğrilmesine Sebep Olabilir !
A+A-

Dünya'da birçok insanın kullandığı akıllı telefonlar ne yazıkki yararlı olduğu kadar da zararlı yapılan araştırmalar bunun en iyi kanıtı. Kafamızı öne eğip sürekli telefona bakmak çok ama çok zararlı... Neden mi cevabı haberin detayında

Akıllı telefon teknolojisinin alıp başını gittiği şu günlerde, ne yazık ki kafamızı yerden kaldıramıyor, varsa yoksa telefonumuzla meşgul oluyoruz. Ancak sürekli telefona baktığımızda omurgamıza da feci bir zarar vermiş oluyoruz.

 

Surgical Technology International dergisinin yaptığı hesaplamalara göre, kafamızı öne eğip sürekli telefona bakmak, omurgamıza ciddi şekilde zarar veriyor. Bu hareket yüzünden boynumuza 8 yaşında bir çocuk oturtmuş kadar yük bindirdiğimizi söyleyen uzmanlar, bunun ileride kötü sonuçları olabileceği konusunda uyarıyor.

 

 

The Atlantic dergisine konuşan Kenneth Hansraj adlı New York ’lu sırt cerrahı, bilgisayarda bir çizim yaparak omuzgamızın ne kadar zarar verdiğini gösterdi. Bir insanın başının 4.5-5.5 kilo arası ağırlığı olduğunu söyleyen Hansraj, başımızı uzun süre boyunca öne eğerek telefonumuzla uğraştığımız zamanlarda, omurgamıza kafamızın ağırlığı kadar yük bindiğini söyledi.

 

Hansraj, “Telefonunuzu karşınıza almaya ve telefona bakarken boynunuzu dik tutarak bakmaya alışmak zorundasınız. Yoksa boynunuz 60 dereceye kadar eğrilebilir ve kambur olabilirsiniz” diye konuştu. (posta.com.tr)

A+A-

HABERE YORUM KAT