1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akıllı Bisikletler 29 Mart'a Hazır

Akıllı Bisikletler 29 Mart'a Hazır

Akıllı Bisikletler 29 Marta Hazır
A+A-

Yalova Belediyesi'nin Organik Ulaşım Projesi'ndeki en önemli ayak olan akıllı bisikletler, Yalova'ya gelerek çiplerinin takım işini beklemeye başladı. Geçtiğimiz aylarda törenle hayata geçen Organi

Yalova Belediyesi'nin Organik Ulaşım Projesi'ndeki en önemli ayak olan akıllı bisikletler, Yalova'ya gelerek çiplerinin takım işini beklemeye başladı.
Geçtiğimiz aylarda törenle hayata geçen Organik Ulaşım Projesi içerisinde yer alan Akıllı Bisiklet Uygulaması, hayata geçiriliyor. Yalova'ya gelen 110 adet bisiklet, GPRS takılacağı günü beklemeye başladı. Bu sistemle ilgili bilgi veren Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz, "Organik Ulaşım Projesi ile vatandaşlarda bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bunda akıllı bisiklet uygulaması da önemli bir yer tutuyor. Bisikletlerin duracağı terminaller tamamlandı. Bisikletlerimizde geldi. Kısa süre içerisinde bisikletlere GPRS takılmaya başlanacak ve 29 Mart tarihinde de bisikletler Yalova sokaklarında dolaşmaya başlayacak. Bu bisikletlerde de kartlı sistem uygulaması olacak. Vatandaş cüzzi bir ücret karşılığında alacağı kartı okutup bisikleti belirtilen süre içerisinde kullanacak ve istasyonlardan her hangi birisine bırakabilecek. Akıllı bisikletlerin yanı sıra bin adet normal bisiklet alıp onları da halkın kullanımına ücretsiz olarak sunacağız" dedi.
(SÇ-MA)

24.01.2013 10:20:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT