1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akhisar'da Karikatür Kursuna Büyük İlgi

Akhisar'da Karikatür Kursuna Büyük İlgi

Akhisarda Karikatür Kursuna Büyük İlgi
A+A-

Türkiye'nin yetiştirdiği usta karikatüristlerden Sadık Pala, Akhisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sanat Atölyesi'nde 3 yıldan buyana karikatür kursları veriyor. Pala, Akhisar'da yaşayan bir çok

Türkiye'nin yetiştirdiği usta karikatüristlerden Sadık Pala, Akhisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sanat Atölyesi'nde 3 yıldan buyana karikatür kursları veriyor. Pala, Akhisar'da yaşayan bir çok gence karikatür sevgisini aşılamayı başardı.
Mesleğinde 30 yılı geride bırakan Pala, 15 Mart Cuma günü İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi'nde "Pala's Pandras 30 Yıl" isimli sergi açacağını bildirdi. 30 yıllık meslek hayatında ulusal çapta bir çok gazete ve dergide çalışan Pala, şunları kaydetti "Meslek hayatım boyunca elde ettiğim bilgileri paylaşmak çok güzel. Yıllar önce de böyle bir hayalim vardı. Bunun gerçekleşmesinde emeği geçen başta Akhisar Belediyesi'ne teşekkür ederim. Bu yıl üçüncüsüne başladığımız Karikatür kurslarına Akhisarlı gençlerimiz büyük ilgi gösteriyor. Buradaki var olan potansiyeli daha ileriye götürmek en büyük çabamız olacaktır. Meslek hayatımda geriden kalan 30 yılımı aktarmak için planladığım sergide geçmişteki çalışmalarımdan örnekler ve yeni çalışmalarım yer alıyor. 2 ay boyunca sürecek olan sergiye bütün karikatür severleri bekliyorum" dedi.
(BG-ERG-Y)

11.02.2013 13:47:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT