1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akgün, "sağlık Turizminde Lokomotif Bir İl Olacağız"

Akgün, "sağlık Turizminde Lokomotif Bir İl Olacağız"

Akgün, sağlık Turizminde Lokomotif Bir İl Olacağız
A+A-

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Aralık ayı çalışmalarının 4. oturumuna katılan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Lütfi Akgün, "Afyonkarahisar sağlık turizminde özellikle obezite ile mücadelede konusunda önem

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Aralık ayı çalışmalarının 4. oturumuna katılan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Lütfi Akgün, "Afyonkarahisar sağlık turizminde özellikle obezite ile mücadelede konusunda önemli bir yer tutacak, bir lokomotif olacaktır" dedi.
İGM Başkanı Salih Sel başkanlığında gerçekleştirilen oturumda, meclis üyelerine kurumun 2012 yılında kurumun yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Lütfi Akgün, Afyonkarahisar'da 189 aile hekimi, 81 Sağlık evi ile 7 entegre hastane ile sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. Bine yakın sağlık personeli ile Afyonkarahisar'da birinci sınıf bir sağlık hizmeti verdiklerini kaydeden Akgün, "Gebe ve bebek izlemeden akıl ve ruh sağlığı korumasına kadar her türlü alanda hizmet veriyoruz. Afyonkarahisar'da 2012-2013 arasında 3 gebe okulu, 1 sağlıklı yaşam merkezini halkımızın hizmetine sunacağız. Sağlıklı yaşam merkezinde ise sağlığın korunması ve geliştirilmesi için şişmanlık ve şişmanlığın neden olduğu hastalıklara çözüm getireceğiz. Personel eğitimlerimiz bütün hızıyla devam ederken, ayrıca ilimizin sağlık turizminde özellikle şişmanlıkla mücadelede de önemli bir yer tutacak, bir lokomotif olacağına inanıyoruz" diye konuştu. Akgün'ün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesi ile toplantı sona erdi.
(GC-Y)

11.12.2012 18:00:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT