1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Akdamar Adası Aydınlatma Projesi Çürümeye Terk Edildi

Akdamar Adası Aydınlatma Projesi Çürümeye Terk Edildi

Akdamar Adası Aydınlatma Projesi Çürümeye Terk Edildi
A+A-

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Van Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nce 2009 yılında hazırlanan ve bir ay içerisinde bitirilen, Akdamar Adası ve Anıt Müzesi’nin güneş enerjisi sistemi ile aydınlatma projesi çürümeye terk edildi.

Van Gölü üzerinde bulunun turizmde önemli bir değeri olan Akdamar Adası’nın aydınlatılması için yapılan proje heba oldu. Akdamar Adası'na turistlerin akşamları da ziyaret edebilmesi için hazırlanan proje uzun bir süredir adayı aydınlatmıyor.  200 bin TL’ye mal olan ve turistlerin adayı ziyaret edebilmeleri için hazırlanan proje adete heba oluyor.

2009 yılında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından hazırlanan ve yaklaşık bir ay içerisinde biten Akdamar Adası Aydınlatma Projesi çürümeye terk edildi. 200 bin TL’lik bir maliyetle kurulan güneş enerjisi sistemi ile aydınlatılması planlanan Akdamar Adası akşamları karanlıkta kalmaya devam ediyor. Yetkililerin konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapıp yapmayacakları ise kamuoyunda merak konusu oldu. (Bisesvan - İlhan Siyahtaş)

A+A-

HABERE YORUM KAT