1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akdağmadeni İlçe Av Komisyonu Toplandı

Akdağmadeni İlçe Av Komisyonu Toplandı

Akdağmadeni  İlçe Av Komisyonu Toplandı
A+A-

Yozgat'ın Akdağmadeni İlçe Av Komisyonu, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Mühendisi Hasan Tezel başkanlığında toplandı. Akdağmadeni Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Kaymakamlı

Yozgat'ın Akdağmadeni İlçe Av Komisyonu, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Mühendisi Hasan Tezel başkanlığında toplandı.
Akdağmadeni Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ertuğrul Bilgin, İlçe Emniyet Müdürü Sait Oran, İlçe Orman İşletme Müdürü Tahsin Kumbara, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yusuf Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kasım Gülek Özer, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Yüksel Çalışkan ile İlçe Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Ali Bilgin katıldı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Mühendisi Hasan Tezel, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, yılda bir kere toplanan ilçe av komisyonunun 2013-2014 dönemi av sezonunda avlanacak hayvanların cinsleri ve sayıları ile avlanma tarihlerinin belirlediğini belirterek, "Yabani hayatı engellemeden doğayı en iyi ve doğru şekilde koruyabilmenin yollarını arıyoruz. İlk amacımız doğaya verilen zararın önüne geçebilmektir. Toplantıda, gündeme getirilen konular hakkında gerekli çalışmaları en doğru şekilde yapmak hedefindeyiz" dedi.
Tezel, Akdağmadeni ilçesinde, Akçakışla Örnek Avlağı ve Eynelli Keklik yerleştirme sahasında keklik avının yasaklanmasına karar verildiğini ifade ederek, "İlçe genelinde tilki ve çakal avı da yasaklandı. 24 Ocak 2013 tarihine kadar tavşan ve keklik avı serbest. Bu tarihten sonra ilçe genelinde tüm avlar yasaklanıyor ve av sezonu kapanıyor. Tekrar av sezonu Merkez Av Komisyonu kararınca Ağustos ayında açılacak" diye konuştu.
(ÖE-ZB-Y)

09.01.2013 15:37:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT