1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçakoca Terminal Binası İnşaatı Hızla Sürüyor

Akçakoca Terminal Binası İnşaatı Hızla Sürüyor

Akçakoca Terminal Binası İnşaatı Hızla Sürüyor
A+A-

Akçakoca'nın en önemli eksiklerinden biri olan şehirler arası yolcu terminali çalışmaları hızla sürüyor. Belediye Başkanı Fikret Albayrak konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Modern ve çağda

Akçakoca'nın en önemli eksiklerinden biri olan şehirler arası yolcu terminali çalışmaları hızla sürüyor.
Belediye Başkanı Fikret Albayrak konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Modern ve çağdaş bir şehirler arası yolcu terminalinin projesi yapıldı ve onaylandı. Tesisin kurulacağı sapak mevkindeki arazinin dolgusu yapıldı. İstimlak sorunu yok. Bir iki detay çalışma var, tamamlanması halinde terminalin derhal yapımına başlanacak. Şu anda inşaat çalışmaları sürüyor'' dedi.
Başkan Albayrak, terminalin bitmesi halinde belediyeye inanılmaz bir gelir kaynağı kazandırılmış olacağını vurguladığı açıklamasında, "Taşımacılık konusunda Akçakoca'nın hiçbir ilçede rastlayamayacağınız bir özelliği var. Bizden başka 3 vilayete sefer düzenleyen başka bir ilçe merkezi yok. Her gün yüzlerce minibüs ve onlarca otobüs şehirler arası taşımacılık yapıyor. Bütün bunlardan Belediyenin en küçük bir geliri olmadığı gibi, oraya verilen bir hizmet de yok. Biz hizmeti vereceğiz ve gelir elde edeceğiz. Bütün bunların dışında ve en önemlisi, Akçakocalılar ve misafirler zamanında ve güvence altında seyahat etme imkanına kavuşacaklar. Akçakoca da kendine yakışan bir tesise kavuşmuş olacak" dedi.
(TT-AY-UU)

15.02.2013 12:25:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT