1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçakoca Kent Güvenlik Kurulu Toplandı

Akçakoca Kent Güvenlik Kurulu Toplandı

Akçakoca Kent Güvenlik Kurulu Toplandı
A+A-

Akçakoca'da Güvenlik Danışma Kurulu (İGDK) toplantısı, Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. İlçe Kaymakamı Aykut Pekmez başkanlığında yapılan toplantıda Toplum Destekli Polisliğin tanıtımı yapıl

Akçakoca'da Güvenlik Danışma Kurulu (İGDK) toplantısı, Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.
İlçe Kaymakamı Aykut Pekmez başkanlığında yapılan toplantıda Toplum Destekli Polisliğin tanıtımı yapıldı ve ilçedeki genel sorunlar görüşüldü.
Toplantı sonunda Akçakoca'da meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı iş yerleri ve bina giriş-çıkışlarına kamera takılması, "Komşuna Sahip Çık" kampanyası kapsamında broşür ve çıkartmaların dağıtılması, okullara yakın büfelerde 18 yaşından küçüklere tekel ürünlerinin satışına engel olmak için gerekli uygulamanın yapılması, okul giriş-çıkışlarının kontrol edilmesi ve internette karşılaşılabilecek tehlikeler konusunda okul yönetimleri ile işbirliği yapılması, internet kafelerin sürekli denetlenmesi konusunda kararlar alındı.
İlçe Güvenlik Danışma Kurulu (İGDK), Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Hizmetleri Yönetmeliği gereğince, ilçenin genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımını ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla oluşturuldu.
(TT-AY-UU)

01.12.2012 11:25:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT