1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçakoca Chp Teşkilatı "nükleer Santrale" Karşı

Akçakoca Chp Teşkilatı "nükleer Santrale" Karşı

Akçakoca Chp Teşkilatı nükleer Santrale Karşı
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçakoca İlçe Başkanı Nurol Badanoz, ilçede yapılması gündeme gelen nükleer santral girişimlerine tepki göstererek bu konuda iktidar yetkililerinden bir açıklama yapılmas

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçakoca İlçe Başkanı Nurol Badanoz, ilçede yapılması gündeme gelen nükleer santral girişimlerine tepki göstererek bu konuda iktidar yetkililerinden bir açıklama yapılmasını istedi.
İlçe başkanı Nurol Badanoz yaptığı basın toplantısında, Akçakoca'ya nükleer santral düşüncesinin dahi ürkütücü olduğuna dikkat çekerek, "Mersin Akkuyu'da, Sinop Gerze'de iki tanesinin başlayan çalışmaların üçüncüsü için Akçakoca'nın adının geçtiği haberini okuduk. Akçakoca'nın geleceğine ve halkımızın sağlığına sahip çıkma adına şu anda ilimizi TBMM'de temsil eden milletvekillerimizden sayın Osman Çakır'a ve AK Parti ilçe yönetimine aracılığınızla soruyoruz. Akçakoca'ya nükleer santral yapımı projesinden milletvekillerimizin haberi var mıdır, yok mudur? Şayet varsa, sayın Osman Çakır bu konuda ne zaman haberdar olmuştur? Bu planlama ne zaman yapılmıştır ve sayın vekillerimiz ile AK Parti Akçakoca ilçe teşkilatı nükleer santralin Akçakoca'ya yapılmasına nasıl bakmaktadırlar. Bunu kamuoyuyla paylaşacaklar mıdır?" dedi. Başkan Badanoz, "Akçakoca için hayati bir öneme haiz bu proje karşısında iktidar mensuplarının ne düşündüklerini kamuoyu merak ediyoruz. Bu projenin takipçisi olacağız ve uygulanmaması için tüm STK'lar ve vatandaşlarımızla mücadele edeceğiz" diye konuştu.
(TT-UU)

05.12.2012 15:32:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT