1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçakoca Balıkçı Barınağı İçin Bilimsel Çalışma Başlatılıyor

Akçakoca Balıkçı Barınağı İçin Bilimsel Çalışma Başlatılıyor

Akçakoca Balıkçı Barınağı İçin Bilimsel Çalışma Başlatılıyor
A+A-

Akçakoca Balıkçı Barınağına yapılması düşünülen ek Mendirek ile ilgili bilgi vermek amacı ile Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Kent Konseyi Başkanı Adnan Yaman ve Belediye İmar Şefi Şafak Şengül İsta

Akçakoca Balıkçı Barınağına yapılması düşünülen ek Mendirek ile ilgili bilgi vermek amacı ile Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Kent Konseyi Başkanı Adnan Yaman ve Belediye İmar Şefi Şafak Şengül İstanbul Teknik Üniversitesi Hocası Prof. Dr. Yalçın Yüksel bir araya geldiler.
Konu ile ilgili Kent Konseyi Başkanı Adnan Yaman, "Bilindiği üzere Akçakoca Balıkçı Barınağına yapılması planlanan ilave mendirek ile ilgili çalışmalar hızlanmıştır. Düzce Valiliği, konu hakkında Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediye Başkanlığının görüşlerini almıştır. Akçakoca Kent Konseyi olarak konuyu yakından takip etmekteyiz. Yürütme kurulu balıkçı barınağı gündem ile toplanmıştır. İlave mendireğin bilimsel ve teknik olarak ele alınması gerekliliği ve bunun Üniversite tarafından akademik bir çalışma yapılarak aydınlatılmasının daha doğru olacağı kanaati ortaya çıkmıştır. Bu amaçla üniversitelerden hocalarla görüşmeler yapılması ve yapılan çalışmalarının Akçakoca halkı ile panel veya konferans yapılarak paylaşılması kararı çıkmıştır. 15 Ocak tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat fakültesi, İnşaat mühendisliği bölümü, Hidrolik ve Kıyı Liman mühendisliği bölümünden, bu konuda birçok bilimsel çalışmalar yapan Prof. Dr. Yalçın Yüksel Hoca ile görüştük. Kendileri bizleri Üniversitenin laboratuvarlarının bulunduğu odasında kabul etti. Akçakoca balıkçı Barınağı ile ilgili teknik doküman ve bilgileri kendisi ile paylaştık. Kendilerini Akçakoca'ya davet ettik. Davetimize Sadece kendi üniversitesinden değil, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinden bir grup hoca ile geleceğini belirtti. Akçakoca Kent Konseyi olarak; Akçakoca balıkçı Barınağı ile ilgili ciddi bir bilimsel çalışmanın yapılarak olumlu olumsuz Akçakoca halkı ile paylaşacağız. Bizlerin birinci görevi kent halkının doğru bilgilere ulaşacak ortam ve kaynakları yaratmaktır. Çalışmalarla ile ilgili bilgileri zamanında Akçakoca halkı ile paylaşacağız" dedi.
(TT-AY)

17.01.2013 12:55:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT