1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçakoca Askerlik Şube Başkanlığında Duyuru

Akçakoca Askerlik Şube Başkanlığında Duyuru

Akçakoca Askerlik Şube Başkanlığında Duyuru
A+A-

Akçakoca Askerlik Şube Başkanlığı Şubat 2013 er celp döneminde 93/1 tertip 1. Gurup ve 2. Gurupta sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler ile sevk edilecekleri tarihler

Akçakoca Askerlik Şube Başkanlığı Şubat 2013 er celp döneminde 93/1 tertip 1. Gurup ve 2. Gurupta sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler ile sevk edilecekleri tarihler Askerlik şubesi ilan levhasına asılmış olup, isteyenler öğrenebileceklerini duyurdu.
Akçakoca Askerlik Şube Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şunlar aktarıldı: "Şubat 2013" er celp döneminde 93/1 tertip 1. grup ve 2. grupta sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler ile sevk edilecekleri tarihler Askerlik şubesi ilan levhasına asılmış olup, isteyenler öğrenebileceklerdir. Sevk evraklarını erken almak isteyenler öğrenebileceklerdir. Sevk evraklarını erken almak isteyenlere 28 Ocak 2013 tarihinden itibaren verilmeye başlanacak olup, toplu sevkler ise, 04 07 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. 2. Grupta sevke tabi yükümlülerin sevkleri 18 20 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Sevk evraklarını almak üzere başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Askere alınacaklardan 1. Guruptakiler en geç 07 Şubat 2013 tarihine kadar, 2. Guruptakiler en geç 20 Mart 2013 tarihine kadar sevk evraklarını almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar 'BAKAYA' suçunu işlemiş olacaklarından mahkemeye verilerek cezalandırılabilecekleri için, yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır. Askere alınacaklara; sevk için celp çağrı tebligatı çıkarılmayacağından, TRT televizyonu aracılığı ile sevk evraklarını askerlik şubelerinden alacakları tarihler tebliğ mahiyetinde ilan edilmektedir."
(TT)

21.01.2013 14:09:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT