1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçakale'de Eski Elektrik Hatlarında Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Akçakale'de Eski Elektrik Hatlarında Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Akçakalede Eski Elektrik Hatlarında Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor
A+A-

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi TEDAŞ Şube Şefliği'nce, 2013 yılına yönelik ilçe merkezinde eski hatlarda ve direklerde yenileme çalışmalarına başladığı bildirildi. Edinilen bilgiye göre, 2013 yılına

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi TEDAŞ Şube Şefliği'nce, 2013 yılına yönelik ilçe merkezinde eski hatlarda ve direklerde yenileme çalışmalarına başladığı bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, 2013 yılına yönelik ilçe merkezinde yapılacak olan yatırımın, ilçe merkezindeki elektrik kesintilerine ve arızalarını asgari seviyeye düşürmek için çaba sarf edildiği dile getirilirken, İlçe merkezine dört trafo güç yükseltici takılacak. Bu trafolar Atatürk Mahallesi, Fevzi Çakmam Mahallesi, Turgut Özal ve Yeni Sanayi mahallesi olacak. Özellikle mahalle aralarında eskiyen demir direkler değiştirilerek beton direk takılacak. Mahalle aralarındaki eski hatlar yenilenecek. Bununla birlikte görüntü kirliliği veren hatlar elden geçirilecek. Daha önceki dönemlerde karmaşık ve düzensiz çekilen hatlar ve direkler simetrik görüntü elde etmek için elden geçirilecek. Bu alandaki çalışmaların 2103 yılı içerisinde kesintisiz devam edileceği bildirildi.
(MD-AŞ-Y)

06.01.2013 14:59:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT