1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçakale'de Elektroşoklu El Feneri Ve Mermi Ele Geçirildi

Akçakale'de Elektroşoklu El Feneri Ve Mermi Ele Geçirildi

Akçakalede Elektroşoklu El Feneri Ve Mermi Ele Geçirildi
A+A-

Akçakale Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından iki araçta yapılan aramada, elektroşok özellikli 117 el feneri ve 500 adet havalı tüfek mermisi ele geçirdi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan aç

Akçakale Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından iki araçta yapılan aramada, elektroşok özellikli 117 el feneri ve 500 adet havalı tüfek mermisi ele geçirdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı Akçakale Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğince Akçakale Gümrük Kapısında gerçekleştirilen operasyonda, şüphe üzerine detaylı arama ve kontrole tabi tutulan, sürücülüğünü Suriye uyruklu bir kişinin yaptığı Suriye plakalı araçta ve yine sürücülüğünü Suriye uyruklu bir kişinin yaptığı Suriye plakalı araçta, el feneri olarak kullanılmasının yanında üzerinde bulunan bir mekanizması ile çalıştırıldığında vücuda elektroşok dalgası verme özelliğine sahip 117 adet elektroşok özellikli el feneri ile 500 adet havalı tüfek mermisi ele geçirildi. Kaçak eşyalara ve bu eşyaların taşınmasında kullanılan araçlara el konuldu. Zanlılar tahkikat evrakları ile birlikte Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilerek haklarında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefetten suç duyurusunda bulunuldu.
(ZÇ-ÖZ-Y)

30.01.2013 10:54:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT