1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçadağ'da Güneş Panelleri Faaliyete Geçti

Akçadağ'da Güneş Panelleri Faaliyete Geçti

Akçadağda Güneş Panelleri Faaliyete Geçti
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Akçadağ ilçesinin Yağmurlu köyünde kurulan güneş panellerinin faaliyete geçmesi nedeniyle düzenlenen törene katıldı. Akçadağ ilçesine bağlı Yağmurlu köyü

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Akçadağ ilçesinin Yağmurlu köyünde kurulan güneş panellerinin faaliyete geçmesi nedeniyle düzenlenen törene katıldı.
Akçadağ ilçesine bağlı Yağmurlu köyü içme suyu şebekesinin elektrik ihtiyacı, kurulan güneş panelleri ile karşılanmaya başlandı.
Kurban kesilerek devreye sokulan güneş panellerinin açılışında konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, çalışmanın kırsalda elektrik ve su sıkıntısı yaşayan çiftçilere umut olduğunu belirterek aynı çalışmanın diğer köylerde de gerçekleştirildiğini kaydetti.
İşin maliyetini ve projesini İl Özel İdaresi'nin karşıladığını hatırlatan Şahin, "Elektrik faturalarını ödeyemeyen köylerimiz bu sistem ile sıkıntıdan kurtulacak. Aynı sistemi başka köylerde de kurma çalışmalarımız sürüyor. Amacımız kırsalda halkımızın huzur ve refah içerisinde yaşayarak üretimdeki payını artırmaktır" diye konuştu.
Milletvekili Şahin, "Türkiye olarak en büyük cari açıklarımızdan biri enerji açığı. Enerjide tamamen dışa bağımlıyız. Dışa bağımlı olunca da maliyeti yüksek oluyor. Bu şekilde Cenabı Allah'ın bize vermiş olduğu çok güzel bir nimet var. Bunları inşallah bütün köylerimizde yaygınlaştırırsak köylerimiz sırtındaki çok büyük bir kamburdan kurtulmuş olacak.Temennimiz Malatya genelinde 26 köyde kurulan bu panellerin bütün köylerimizde de kurulmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Yağmurlu Köyü Muhtarı Mehmet Kurşun ise güneş panellerinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.
Açılışa; AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Akçadağ ilçe Başkanı Vahap Yücekaya, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Turan Canpolat, Akçadağ İl Genel Meclisi üyeleri ve Yağmurlulu köylüler katıldı.
(NA-Y)

21.02.2013 13:18:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT