1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akbük'ten Sonra Akyeniköy'de Kapatılmamak İçin Başvuruda Bulundu

Akbük'ten Sonra Akyeniköy'de Kapatılmamak İçin Başvuruda Bulundu

Akbükten Sonra Akyeniköyde Kapatılmamak İçin Başvuruda Bulundu
A+A-

Didim'e bağlı Akbük Beldesinin kapatılmaması için CHP'li Akbük Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı bireysel olarak Anayasa Mahkemesine başvurmasının ardından; MHP'li Akyeniköy Belediye Başkanı Yusuf De

Didim'e bağlı Akbük Beldesinin kapatılmaması için CHP'li Akbük Belediye Başkanı M. Erçin Sandalcı bireysel olarak Anayasa Mahkemesine başvurmasının ardından; MHP'li Akyeniköy Belediye Başkanı Yusuf Deveci de beldelerinin kapatılmaması için Anayasa Mahkemesine başvuruda bulundu.
Akbük'ün ardından Akyeniköy'de kapatılmamak için Anayasa Mahkemesine başvurdu. Belediye Başkanı Yusuf Deveci bireysel olarak başvuruda bulunurken kapatılma kararını haksızlık olarak niteledi. Didim'e bağlı 2 beldeden biri olan Akyeniköy'de Belde Belediye Başkanı Yusuf Deveci 6360 sayılı kanunun iptali için Anayasa Mahkemesine başvurduğunu belirterek "Ak-Yeniköy Belde Belediyemiz 1992 yılında, Halkımızın oylaması ile kurulmuştur. Halen nüfusumuz 2590'dır. Bu yasa ile beraber belde belediyemiz, Mart 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerle ortadan kalkacak ve Ak-Yeniköy kasabası, Didim İlçesinin Ak-Yeniköy mahallesi olacaktır. Ak-Yeniköy beldesi olarak, büyük haksızlığa uğrayacak olmamız kanaatiyle ve Belediye Başkanı olarak T.C. Anasaya Mahkemesine 6360 sayılı kanunun iptali için başvuru yapmış bulunmaktayız. Bu kanun, Anayasamızın 2. maddesine, 90. maddesine, 67. maddesine, 70. maddesine, 42. maddesine, 56. maddesine ve ayrıca Avrupa Yerel Yönetimler şartının 5. maddesine aykırı olduğu kanaatindeyim. Yukarıda belirttiğim sebeplerle 31 Aralık 012 tarihinde, Ak-Yeniköy halkımın sorumluluğunu taşıyan bir kişi olarak, Anayasa mahkemesine 6360 sayılı kanunun iptali için dava açmış bulunmaktayım. İnşallah Belediyemiz kalkmaz, yerinde yönetim biçimiyle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ederiz. Belediyemiz yine de kalkacak olursa Mart 2014 tarihine kadar hizmetlerimiz hızla devam edecektir" dedi.
(HÇ-MB-İK)

07.01.2013 14:58:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT