1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akbelen'de Tirit Gecesi

Akbelen'de Tirit Gecesi

Akbelende Tirit Gecesi
A+A-

Samsun'un Kavak ilçesi Akbelen köyünde tirit gecesi düzenlendi. Birlik ve beraberliğin pekişmesini sağlamak amacıyla geleneksel olarak yapılan kaz tirit gecelerinin ilki Kavak Akbelen köyünde yapıl

Samsun'un Kavak ilçesi Akbelen köyünde tirit gecesi düzenlendi.
Birlik ve beraberliğin pekişmesini sağlamak amacıyla geleneksel olarak yapılan kaz tirit gecelerinin ilki Kavak Akbelen köyünde yapıldı. Etkinliğe İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, KADEF Başkanı Yılmaz Karagöz, sivil toplum kuruluşları ilçe temsilcileri, siyasi parti temsilciler, çevre köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yaptığı konuşmada, "Bu kadar önemli olan geleneksel kaz tirit yemeği yaygınlaşarak devam etmesi, unutulmaması için ilçe halkı kadar ilçe dışından gelenlerin de çaba göstermesi gerekiyor. Ben senede birkaç kez dostlarımı buraya tirit yemeye davet ediyorum. Tirit bahanesiyle dostlarımızla bir araya geliyoruz. Buradaki ortam, birlik ve beraberlik açısından çok önemli" dedi.
(SAM-SLH-Y)

08.01.2013 13:21:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT