1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akay Grup Van'da Yüzlerce İşsizi İstihdam Edecek

Akay Grup Van'da Yüzlerce İşsizi İstihdam Edecek

Akay Grup Vanda Yüzlerce İşsizi İstihdam Edecek
A+A-

Rescate Otelleri Yönetim Kurulu Danışmanı ve Akay Grup Genel Koordinatörü Şule Gökırmak, Van’da uygulamaya geçirilecek olan ve yüzlerce kişinin istihdam edileceği projelerinin son aşamaya geldiğini söyledi.


Van Rescate Hotel’de gazetecilerle bir araya gelen Gökırmak, Akay Grubu’nun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Bugüne kadar Van’da ve diğer illerde hizmet veren otellerinin büyük rağbet gördüğünü belirten Gökırmak, artık bir marka olduklarını ve insanların kendilerini daha çok tercih ettiklerini söyledi. Gevaş ilçesinde büyük bir projenin son aşamasına da geldiklerini belirten Gökırmak, “Gevaş Altınsaç köyünde çok büyük bir proje yapıyoruz. Burada eski Van evlerini hayata geçireceğiz. Deniz suyundan termal projeler yapacağız. Üzümden belki şarap yapılacak. Havadan uçaklar Van Gölü’ne inecek. Çok büyük ve heyecanlı bir proje olacak. Geçmişte Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Bey bize bu konuda çok destek verdi. Şimdiki Bakanımız Sayın Ömer Çelik’e de gideceğiz. Projemiz son aşamada ve sadece imzalar kaldı. Vali Beyin desteğiyle de çok güzel bir proje olacak” dedi.

“YÜZLERCE İŞSİZİ İSTİHDAM EDECEĞİZ”
Gevaş’ta yapılacak olan projeyle birlikte yüzlerce işsize iş ortamı sağlayacaklarını belirten Gökırmak, “Gevaş’taki bu projeyle yaklaşık 300-400 Vanlıyı istihdam etmiş olacağız. Bu da Van’ın işsizliğine de çok büyük bir katkı diye düşünüyoruz. Bir Vanlı işadamının bunu yapması çok güzel. Dışarıya değil hep Van’a yatırım yapıyoruz. İstiyoruz ki birlikte çalışalım ve hep beraber olalım. Daha güzel projelerle yine birlikte olacağız” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT