1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akaryakıt Zammına Siyah Kurdeleli Protesto

Akaryakıt Zammına Siyah Kurdeleli Protesto

Akaryakıt Zammına Siyah Kurdeleli Protesto
A+A-

Bursa'da tüketiciler, benzin zammını protesto etmek araçlarına siyah kurdeleler bağladı. Yanlarında getirdikleri, "Benzin zammına hayır", "Tüketiciyiz, isyanlardayız", "Zam hükümetten eylem TÜDEF'ten

Bursa'da tüketiciler, benzin zammını protesto etmek araçlarına siyah kurdeleler bağladı.
Yanlarında getirdikleri, "Benzin zammına hayır", "Tüketiciyiz, isyanlardayız", "Zam hükümetten eylem TÜDEF'ten" şeklinde pankartlar açan Bursalı tüketiciler, 5 TL'ye yaklaşan benzin fiyatları sebebiyle şehrin en işlek caddelerinden İnönü Caddesi'ne çıkıp eylem yaptı.
Son dönemde peş peşe gelen zamlardan tüketicinin bunaldığını belirten TÜDEF Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, zamların geri çekilmesini istedi. Akaryakıt ürünlerine sık sık zam geldiğini dile getiren Yılmaz, "Yeni yıl ile birlikte benzine 8 kuruş zam geldi. Ham petrol fiyatlarındaki değişmeler sebep gösteriliyor. Yapılan bu zamları tüketici örgütleri olarak kabul etmiyoruz. Bunların durdurulmasını istiyoruz" dedi.
TÜDEF Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz ve beraberindekiler, daha sonra yoldan geçen araçlara siyah kurdele bağladı. İlginç görüntüler oluşturan tüketiciler, araç sürücülerini, "Siyah kurdele takın. Zamma tepkinizi gösterin" diyerek eyleme davet etti.
Yılmaz, akaryakıt fiyatlarının indirileceği güne kadar eylemlerinin süreceğini söyledi.
(AF-MŞ-GS-Y)

26.01.2013 12:21:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT