1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Akademisyenlere destek

Akademisyenlere destek

Akademisyenlere destek
A+A-

'Bu suça ortak olmayacağız' bildirisine imza attıkları için gözaltına alınan akademisyenlere destek vermek için meslektaşları adliyeye gitti.

Güneydoğu'daki olaylarla ilgili olarak "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 akademisyenin adli süreci devam devam ediyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Esra Mungan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Kıvanç Ersoy ile bildiriye imza attıktan sonra işten çıkarılan Nişantaşı Üniversitesi öğretim üyesi Muzaffer Kaya’nın ifadesi alındı.

İfadeleri alındıktan sonra savcılığa çıkarılacak akademisyenlere destek için meslektaşları Çağlayan Adalet Sarayı’na akın etti.  Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğretim üyesi Meral Camcı ise yurtdışında olduğu için hakkındaki gözaltı kararı uygulanamadı. Bildiriye imza atan ve İstanbul'da ikamet eden toplam 733 akademisyenin geçtiğimiz hafta başından itibaren ifadelerinin alınmasına başlanmıştı.

 

A+A-

HABERE YORUM KAT