1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akab, 322 Bin Ton Tıbbi Atığı Bertaraf Etti Murat Çelik A. Amasya

Akab, 322 Bin Ton Tıbbi Atığı Bertaraf Etti Murat Çelik A. Amasya

Akab, 322 Bin Ton Tıbbi Atığı Bertaraf Etti  Murat Çelik A.    Amasya
A+A-

Amasya Katı Atık Birliği (AKAB) tarafından 2012 yılında toplanan 322 bin ton tıbbi atık bertaraf edildi.İldeki sağlık kuruluşları ile çeşitli kurumların sağlık birimlerinden çıkan tıbbi atıkların özel

Amasya Katı Atık Birliği (AKAB) tarafından 2012 yılında toplanan 322 bin ton tıbbi atık bertaraf edildi.
İldeki sağlık kuruluşları ile çeşitli kurumların sağlık birimlerinden çıkan tıbbi atıkların özel ekip tarafından toplanıp, sterilizasyon merkezine götürülerek bertaraf edildiğini belirten AKAB Başkanı Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, "Tıbbi atıkların toplanması ve sağlıklı olarak bertaraf edilmesi çevre ve insan sağlığı açısından oldukça önemli. Tıbbi atıklar diğer atıklardan ayrı olarak toplandığı gibi ayrı işlemlerden geçiyor" dedi.
Tıbbi atık toplama aracıyla toplanan atıkların konusunda eğitimli görevlilerin gözetimindeki sterilizasyon işleminin ardından bertaraf edildiğini anlatan Özdemir, "Bu kapsamda 2012 yılında ilimiz sınırları içerisinde oluşan toplam 322 ton tıbbi atık steril edildi. Bu konuda AKAB olarak çok titiz davranmaktayız. Çevre ve halkın sağlığı bizler için çok önemli" diye konuştu.
(MÇ-SLH-Y)

06.02.2013 15:37:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT