1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Partili Vekillerden İŞ-KUR Çalışanlarına Bayram Müjdesi

AK Partili Vekillerden İŞ-KUR Çalışanlarına Bayram Müjdesi

AK Partili Vekillerden İŞ-KUR Çalışanlarına Bayram Müjdesi
A+A-

AK Parti Van milletvekilleri, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Van’da istihdam edilen 7 bin 200 kişinin tekrardan iş başı yapacağını söyledi.

AK Parti Van milletvekilleri, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Van’da istihdam edilen 7 bin 200 kişinin, yeni çalışma döneminde de devam etmesi konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’le yaptıkları görüşmelerde olumlu netice aldıklarını belirttiler. 

Yazılı bir açıklama yayınlayan AK Partili Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Mustafa Bilici ve Gülşen Orhan, partileri tarafından başlatılan işsizlikle mücadele ve istihdamı arttırıcı tedbirler kapsamında işsizliğin yoğun olduğu yerlerde Türkiye İş Kurumu aracılığıyla doğrudan veya yüklenici kurum marifetiyle toplum yararına işlerde çalıştırılmak üzere geçici olarak istihdam sağlandığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Türkiye genelinde tahsis edilen ödenek ve uygulama olarak Van 1. sırada yer almaktadır. Sadece 2012-2013 çalışma döneminde Van’a aktarılan kaynakla 7 bin 200 kişiye Van merkezde, ilçelerde ve köylerde iş imkânı sağlanmıştır. Van’da depremin meydana geldiği tarihten itibaren sayının artarak devam ettiği Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, ilimiz ve ilçelerimizde sağlanan istihdamın yeni dönemde de korunmasına yönelik, 7 bin 200 kişinin 2013-2014 yeni çalışma döneminde de devam etmesi konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’le uzun görüşmelerimiz sonucu olumlu netice aldık. Eski çalışan 7 bin 200 kişinin ekim ayının ikinci yarısından sonra başlamaları için hazırlıklar başlatıldı. İlimiz ekonomisine ve istihdamına büyük katma değer sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyoruz” dediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT