1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Partili Vekillerden Gençlik Merkezi Standına Ziyaret

Ak Partili Vekillerden Gençlik Merkezi Standına Ziyaret

Ak Partili Vekillerden Gençlik Merkezi Standına Ziyaret
A+A-

AK Parti Van milletvekilleri Mustafa Bilici, Fatih Çiftçi ve Burhan Kayatürk, Gençlik Merkezi Günleri organizasyondaki Van Gençlik Merkezleri standını ziyaret etti.

AK Parti Van milletvekilleri Mustafa Bilici, Fatih Çiftçi ve Burhan Kayatürk, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara Congresium Kongre ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen Gençlik Merkezi Günleri organizasyondaki Van Gençlik Merkezleri standını ziyaret etti.

Gençlik Merkezi Günleri kapsamında kurulan 82 stantta gençlik merkezlerinde hazırlanan ebru, bakır işlemeciliği, hat, tezhip, ahşap oymacılığı gibi çeşitli atölye faaliyetleri sergilendi. Ayrıca gençlik merkezlerindeki faaliyetlerle ilgili fotoğraf sergisi, tiyatro ve halk oyunları gösterileri de yapıldı. Burhan Kayatürk ve Fatih Çiftçi’yle birlikte standı gezen Van milletvekili Mustafa Bilici; Van’da gençlerin okuldan arta kalan zamanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirmeleri için Van genelinde 9 farklı gençlik merkezinin hizmet verdiğini belirterek, ayrıca gençlerin ilgi alanları ve sosyal becerilerini de desteklendiğini ifade etti. Organizasyonu çok renkli bulduğunu belirten Bilici, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gençlerin aynı çatı altında buluşarak kaynaşmasının önemine değindi. Bilici, atölyelerde emek vererek hazırladıkları çalışmaları Ankara’da sergileme imkânının gençleri bu yönde daha da çok teşvik edeceğini söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT