1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK PARTİLİ VEKİLLER ERCİŞ'TE

AK PARTİLİ VEKİLLER ERCİŞ'TE

AK PARTİLİ VEKİLLER ERCİŞ'TE
A+A-

Van ve ilçelerinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunan Ak Partili milletvekilleri bugün Erciş’te esnafı ziyaret ederek dert ve sıkıntılarını dinleyip partilerine oy istediler.

Van’daki temaslarının ardından ilçelere guruplar halinde ayrılan Ak Parti milletvekillerinden Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Van Milletvekili Fatih Çiftci, mevcut Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu, Ak Parti Erciş Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas ile birlikte esnafları gezerek ilçe belediye başkan adayına destek istediler. Esnafları ziyaret etmeden önce seçim bürosunda partililere açıklamalarda bulunan Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, bir gurup milletvekilleri ile birlikte Van ve ilçelerini gezdiklerini belirterek, “Öncelikle bu güzel misafirperverliğiniz için, bu ortam için hepinize teşekkür ediyoruz. Dün biz Van’da çalıştık, fakat bizim gözümüz kulağımız Erciş'teydi. Erciş seçim bürosunun açılışını izledik, güzeldi. O güzel kalabalığı biz de fotoğraflardan gördük. Gerçekten muhteşem bir kalabalıktı. Erciş'teki kalabalık 30 Mart’ta değerli Abdulahat kardeşimiz belediye başkanlığının adeta bir müjdesidir. İnşallah bu heyecanla 30 Mart’a kadar o dünkü heyecanla arkadaşlarımız çalışmalarına devam edecek ve emaneti inşallah Ak Parti’mize Abdulahat kardeşimize 30 Mart’ın akşamında teslim edecek. Konya-Van kardeş şehir. Biz zaten kardeştik. Sayın Başbakanımız Konya ile Van'ı seçim öncesi kardeş olarak ilan etti. İnşallah biri birlerine kardeş olacaklar. Şunu bilin Konya’da ne kadar kendi ilimiz için ilçemiz için ne kadar bir heyecan varsa, bir o kadar da Van için Erciş için ve diğer ilçeler için ne yapabiliriz. Onların mücadelesini veriyorlar. Konya’da ne varsa Van'da, Erciş'te de olacak. Hangi güzeliler varsa hangi hizmetler varsa o olacak. Çünkü aynı kültür, aynı örf adetlere sahibiz. Bu güzellikleri birlikte yaşıyoruz. Erciş büyük bir afet yaşadı. Bu gerçekten Cenabı Hak’tan gelen bir afetti. Allah razı olsun Sayın Başbakanımızdan. Çok hızlı bir şekilde toparladık. Bu hizmetleri getirdik, ancak getiremediğiniz hizmetler de var. Bunlarda inşallah hızlı bir şekilde buraya getireceğiz. Aksaklıkları, eksikleri güzel bir şekilde gidereceğiz. Hizmet devam edecek, şevk devam edecek. Bu tabi olarak sizin desteğinizle olacak. Hepimiz gücümüzün yettiği kadar komşularımıza, arkadaşlarımıza, çevremizdeki insanlara hizmetimizi anlatacağız. Ak Parti’yi anlatacağız ve Erciş’i Van’ı özelikle Van’ı Büyük şehri tekrar Ak Parti’yle bütünleştireceğiz. Fiziki gelişmelerin hepsi bir arada. Bunun ötesinde çok güzel bir şey var. Çözüm süreci ve barış süreci Elhamdülillah bir yıldır kimsenin burnu kanamıyor. Şehit haberleri duymuyoruz. Ölüm haberleri duymuyoruz. Çatışma haberleri duymuyoruz. Bence en güzel mutluluk, en güzel kazanım bu. İnşallah bu kazanımdan hiç bir şekilde geri dönmeyeceğiz. Buna sahip çıkacağız. Biz barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz. Biz kavga istemiyoruz. Barış olduğu sürece, kardeşlik olduğu sürece buraya yatırım gelir. Burada işsizlik de yok olur. Bütün güzel hizmetler burada gelişir” dedi.


Konuşmanın ardından, guruplara ayrılan milletvekilleri esnafı işyerinde ziyaret ederek hem sorunları dinlediler hem de Erciş Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas’a destek istediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT