1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Parti'li vekilden seçme küfürler!

AK Parti'li vekilden seçme küfürler!

AK Partili vekilden seçme küfürler!
A+A-

Kamer Genç\'in geçen hafta Fatma Şahin\'i eleştirirken kullandığı sözleri kadın haklarına aykırı gören AKP\'li milletvekili Zeyit Aslan, ettiği küfürlerle herkesin ağzını açık bıraktı.

 

Kamer Genç'in bir kadına yönelik sözleri ceza almasına neden olurken, Kamer Genç, "sözlerimin arkasındayım, ben kimseye hakaret etmedim, Atatürk olmasaydı kadınların şu andaki konumlarının ne olacağını söyledim" derken, onu sözlerinin arkasında durmakla suçlayan AKP Tokat milletvekili Zeyid Aslan mecliste hem de kadın vekillerin önünde, canlı yayında gün yüzü görmemiş küfürleri savurdu etrafa.
 
O sırada, oturuma başkanlık eden Meral Akşener hemen oturuma ara vardi ama küfürler tutanaklara çoktan geçmişti. 
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i canhıraş savunan ve kadın birliğinin en güzel örneğini veren AK Parti'li kadın vekiller, kadınları fazlasıyla aşağılayan bu küfürler karşısında aynı birlik beraberliği gösterebilecek mi, bekleyip göreceğiz.
 
Meclis tutanaklarına geçen küfürler, öyle basit, mecliste alışık olduğumuz küfürlerden değil. Haberimizde küfürlere yer vermeyeceğiz elbette, ama kadın haklarını savunmak için bir diğer vekilin üstüne yürürken, vekilin annesinden başlayarak kadınları aşağılayan Zeyid Aslan için meclisin ne yapacağını, nasıl bir karar alacağını da bekleyeceğiz. 
 
İşte o meclis tutanağı

\"1.20130430180651.jpg\"

NESRİN YILMAZ/İNTERNETHABER-ANKARA

A+A-

HABERE YORUM KAT