1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Partili Tayyar: BDP, Van ile Diyarbakır'ı Kaybedecek!

AK Partili Tayyar: BDP, Van ile Diyarbakır'ı Kaybedecek!

AK Partili Tayyar: BDP, Van ile Diyarbakırı Kaybedecek!
A+A-

AK Parti\'li Şamil Tayyar, Demokratikleşme Paketi\'nden sonra BDP\'nin Van ve Diyarbakır\'ı kaybedeceğini savundu.

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Bülent Çöltekin'in hazırlayıp sunduğu "1'e Bir" programında AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve CHP İstanbul Eski Milletvekili Berhan Şimşek gündemi değerlendirdi. 

"BDP'NİN TABANI KAYIYOR" 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın açıkladığı 'Demokratikleşme Paketi'ne BDP 'nin tepkilerinin konuşulduğu sırada Şamil Tayyar'dan bomba bir iddia geldi. BDP'li vekillerin Demokratikleşme Paketi'ne kabak tarifi benzetmesi yapmasına "Kabak tadı verdi" diyen Tayyar, "BDP 'nin bu konudaki asıl itirazı aslında şundan kaynaklanıyor. Yerel seçimler yaklaşıyor ve bu yerel seçimlere giderken bu seçim sürecinin oluşturduğu konjektür, şuanda AK Partiye olumlu şekilde yansıyor ve BDP'nin tabanı ciddi şekilde kayıyor" dedi 

DİYARBAKIR'DA İŞLER KARIŞTI 

Yerel seçimlerde BDP'nin kalesi olarak gösterilen Diyarbakır'da kıran kırana bir mücadele geçeceğini savunan Tayyar şöyle devam etti: "Bizim yaptırdığımız, genel merkezin yaptırdığı ankete göre, üç ayrı anket ve üç ayrı ankette de AK Parti 'nin icraatlarından memnuniyet oranı Doğu'da ve Güneydoğu'da % 90'a yaklaştı. Bu bazı bölgelerde ciddi bir şekilde BDP'yi rahatsız ediyor. Van'ı bizim kazanma ihtimalimiz son derece yüksek. Eğer bu hava devam etsin bakın çok açık söylüyorum BDP Diyarbakır'da da sıkıntı yaşayacak."

A+A-

HABERE YORUM KAT