1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK PARTİLİ TANIŞ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK PARTİLİ TANIŞ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK PARTİLİ TANIŞ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
A+A-

Van’da, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gürpınar Belediye Başkan Adayı Hayrullah Tanış, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bir kahvaltı salonunda gazetecilerle bir araya gelen AK Parti Gürpınar Belediye Başkan Adayı Hayrullah Tanış ve İlçe Başkanı Ahmet Kulaz, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Gürpınar’ın yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ilçesi olduğuna dikkat çeken Tanış, bu coğrafi şartlarda belediye başkanlığı yapmanın zor olduğunu söyledi. Tanış, “Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımıza bunları açıklıyoruz. Sıfırdan kurulacak olan bir belediyenin arkasında iktidar desteği yoksa, o belediye fazla başarılı olamayacaktır. Çünkü iktidarın gücü şarttır. Ayrıca bu konuda görüştüğümüz İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri ile yaptığımız projelerle bizzat ilgilenen Konya Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerini ilçemize ve ilimize getireceğimizi buradan söylemek istiyorum. Cenabı Allah bize güvenen insanlara karşı, bize destek veren seçmenlerimize karşı mahcup etmesin” dedi.


Son zamanlarda AK Parti’ye yapılan saldırılara da değinen Tanış, “AK Parti’nin önünü kesmek, yatırımlarının önünü kesmektir. AK Parti’nin önünü kesmek bizatihi barış ve kardeşlik ortamının önünü kesmektir. 35 yıllık süreçte Kürt halkına el uzatan bir lider olmamıştır. Kürt halkının da hakları vardır, diyen bir lider olmamıştır. Bunu görüşelim diyen bir lider de olmamıştır. Bunu çok iyi analiz etmemiz lazım. Dolayısıyla bu olayların yaşanmaması gerekir. Barış içerisinde bir yarış olmasını temenni ediyor, seçimlerin ülkemize, ilimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT