1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Parti'li Ökten'den 3 Ocak Kutlaması Mersin

Ak Parti'li Ökten'den 3 Ocak Kutlaması Mersin

Ak Partili Öktenden 3 Ocak Kutlaması  Mersin
A+A-

AK Parti Mersin Milletvekili ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Çiğdem Münevver Ökten, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutladı. Ökten, yaptığı yazılı açıklamada, 3 Ocak

AK Parti Mersin Milletvekili ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Çiğdem Münevver Ökten, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü kutladı.
Ökten, yaptığı yazılı açıklamada, 3 Ocak tarihinin başta Türk milleti olmak üzere, Mersin halkı için bağımsızlığı ifade eden oldukça önemli ve özel bir gün olduğunu söyledi. Bu tarihin, Mersin'in yeniden doğuşu olduğunu ifade eden Ökten, "Mersinli halkımız, gerek etnik gerek dini farklılık gözetmeksizin yaşlısı genci, kadını erkeğiyle, yetersiz mühimmata rağmen, insanüstü bir gayretle tek yürek olup, Fransızlara karşı yapılan bu direnişi zafere dönüştürmüşlerdir. Yürekleriyle, bedenleriyle, göğüslerindeki iman aşkıyla topyekun bir direnişi gerçekleştiren Mersin halkının bu mücadelesi, 20 Ekim 1921 tarihinde Fransızlarla Ankara Anlaşması'nın imzalanması ve akabinde 3 Ocak 1922'de tamamen Mersin'den kovulmalarıyla son bulmuştur. Şanlı tarihimiz, geleceğimizin şekillenmesinde, çocuklarımıza bırakacağımız mirasımızın belirlenmesinde bizlere ışık olmuş, yol göstermiştir. Bu zaferi, Mersinlilerin bağımsızlığına verdiği önemin bir kanıtı olarak kabul ediyor, bugünü bize armağan eden aziz şehitlerimize ve hayatta olmayan gazilerimize Allah'tan rahmet, 2013 yılının dünyamız ve ülkemiz için huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum" dedi.
(HSK-Y)

02.01.2013 17:57:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT