1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Partili Milletvekili Öz'den Esnaf Ziyareti

Ak Partili Milletvekili Öz'den Esnaf Ziyareti

Ak Partili Milletvekili Özden Esnaf Ziyareti
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Danıştay'ın başörtülü avukatların mahkemelere baş örtüsü ile girebilmelerini sağlayan kararının insani ve hukuki bir karar olduğunu söyledi. AK Parti Mala

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Danıştay'ın başörtülü avukatların mahkemelere baş örtüsü ile girebilmelerini sağlayan kararının insani ve hukuki bir karar olduğunu söyledi.
AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz; AK Parti İl Başkanı Eyüp Sağlam, Belediye Meclis Üyeleri ve partili yöneticilerle birlikte AK Pınar Meydanı'ndaki esnafı ziyaret etti.
Öz, "Esnafımızı ziyaret ediyoruz. Sorunları dinleyip çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bazı hizmetler bazı kesimlere olumlu yansırken, bazı kesimlere olumsuz yansıyabiliyor. Bunları detaylı bir şekilde not alıp çözüm üretmeye çalışıyoruz. Esnafımızın bizden ve hükümetimize yönelik önerilerini alıyoruz" dedi.
Milletvekili Öz, "AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar hep millet odaklı olmuştur. Bu ülkede öncelikli avantajlı toplum değil, bu ülkede yaşayan herkesin inandığı değerlerle var olması, inandığı değerleri çok rahatlıkla yaşayabilmesi noktasında, bireysel hak ve özgürlükler önündeki engelleri bir bir kaldırmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
Danıştay'ın vermiş olduğu karar, insani ve hukuki bir karardır. Çok net söylüyorum. Hukuk fakültesini bitirip avukatlık yapan bir kardeşimizin sırf başındaki örtüden dolayı davalara alınmamasını ben hiçbir zaman insani veya hukuki bulmuyordum. Danıştay, çok yerinde, insani ve hukuki bir kararla başörtülü avukat kardeşlerimizin mahkemelere baş örtüsü ile girmesinin önünü açmıştır. Baş örtüsü konusu hep istismar konusu yapılmaya çalışılmıştır. Başörtüsü bir simge değildir. Baş örtüsü Allah'ın emridir. Allah'ın emrini yerine getiren kardeşlerimizi çok değişik şekilde suçlamak ve toplumdan dışlamak insani değildir. Danıştay'ın vermiş olduğu bu karar ile mağdur olan kardeşlerimizin mağduriyeti giderilmiştir. Hayırlı olsun" diye konuştu.
(BK-Y)

02.02.2013 13:27:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT