1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Partili Kiler Ve Demiröz Muhtarlarla Buluştu

Ak Partili Kiler Ve Demiröz Muhtarlarla Buluştu

Ak Partili Kiler Ve Demiröz Muhtarlarla Buluştu
A+A-

AK Parti Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demörüz, mahalle ve köy muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Bir restoranda düzenlenen kahvaltıda konuşan Demiröz, kentteki yoğun kara rağm

AK Parti Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demörüz, mahalle ve köy muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Bir restoranda düzenlenen kahvaltıda konuşan Demiröz, kentteki yoğun kara rağmen köy yollarının birçoğunun açık olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi. Allah'ın bir nimeti olan kara, Bitlisliler olarak alıştıklarını ifade eden Demiröz, "Artık eskisi gibi köy yollarını açmakta fazla zorlanmıyoruz. Belediye ve İl Özel İdaresi ekipleri çok daha seri bir şekilde yollarımızı açıyor. Sizler köylerde mahallelerde devletin temsilcisi olarak bulunuyorsunuz. Sizlerin fikirlerini almak, düşüncelerinizi almak bizler için çok önemli. Düşüncelerinizden ve fikirlerinizden hareketle yola çıkacağız. Bitlis'te yatırımlar devam ediyor. Son 80 yıldır ihmal edilen Bitlis'in son 10 yılda aldığı pay diğer şehirlere göre fazla, ama yeterli değil. Yetkili bakanlıklarla görüşmeler halindeyiz. Sıkıntıları en aza indirmek için çalışmalarımızı belli programlar dahilinde yürütüyoruz" şeklinde konuştu.
Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ise, köylülerin ve mahallelilerin sorunlarını öğrenip çözmek amacıyla köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiklerini söyledi. Köylerdeki içme suyu ve yol sorunu gibi köylülerin önde gelen sorunlarını çözmede büyük gayret gösterdiklerini ifade eden Kiler, köylü vatandaşların sıkıntılarını gidermek için canla başla çalıştıklarını kaydetti. Kiler, "Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi kentimizde de işsizlik sorunu var. Bu işsizlik sorununu çözmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında Bitlis'te 2011 yılında 300 kişi, geçen yıl ise 2 bin kişiyi istihdam ettik. Bu yıl da aynı projenin memleketimizde uygulanması konusunda yoğun görüşmeler yaptık. Geçen yıl almış olduğumuz kontenjanı bu yıl da almış bulunmaktayız. Bu proje kapsamında başta milli eğitim olmak üzere, diğer kamu kuruluşları ve belediyelerimizde birçok işsiz kardeşlerimizi istihdam etmiş olacağız" dedi.
Konuşmaların ardından vekiller, muhtarların sıkıntılarını dinledi.
(VO-MSA-Y)

04.02.2013 14:36:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT