1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Partili Kadınlar Orman Oluşturdu

Ak Partili Kadınlar Orman Oluşturdu

Ak Partili Kadınlar Orman Oluşturdu
A+A-

AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanlığı, ''Bir ağaç bin nefes, bir kadın bin umut'' projesi kapsamında Bolu Dağı'nda bulunan Highway Alışveriş Merkezi'nin kuzeyinde "AK Kadınlar Ormanı" oluşturmak üzer

AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanlığı, ''Bir ağaç bin nefes, bir kadın bin umut'' projesi kapsamında Bolu Dağı'nda bulunan Highway Alışveriş Merkezi'nin kuzeyinde "AK Kadınlar Ormanı" oluşturmak üzere fidan dikimi yaptı.
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca yürütülen Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın da destek verdiği fidan dikim törenine AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler ve çok sayıda kadın kolları üyesi ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ayrıca, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, Sağlık İl Müdürü Mahmut Arık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kadir Pulat ve birçok kurum müdürü, AK Parti Kadın Kollarının üstlendiği örnek projeye destek oldular.
Törende konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Türkiye genelinde başlatılan projenin detayları hakkında bilgiler verdi. AK Parti Kadın Kolları olarak Türkiye genelinde 3 Milyon 250 bin üye sayısına ulaşarak, dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olma başarısına nail olduklarını söyleyen Arzu Aydın, "Bu başarı her kadın için bir fidan dikilmesi vesilesiyle 3,5 milyon fidanın toprakla buluşturmakla taçlandırılmış ve ölümsüz hale getirilmiştir. Bu proje ile her bir üyemiz için bir fidan dikerek partimizin hareket noktası olan 'hizmet' anlayışımıza uygun olarak hareket etmekteyiz. Buradaki amacımız, ormanların korunması ve çoğaltılması olduğu gibi kadının umut olduğunun altının çizilmesidir" diye konuştu.
Sağanak yağmur altında yapılan açılış konuşmasının ardından fidan dikim törenine geçildi. Highway Alışveriş Merkezi'nin kuzey kısmında bulunan arazide fidan dikim yapan parti üyeleri ve bürokratlar bu tür projelerin devamının gelmesini temenni ettiler.
(UU)

07.12.2012 18:28:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT