1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ak Partili Işık'tan Gazeteciler Günü Mesajı

Ak Partili Işık'tan Gazeteciler Günü Mesajı

Ak Partili Işıktan Gazeteciler Günü Mesajı
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Faruk Işık, basının iletişimin en güçlü kanalı olduğunu ifade etti. AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Faruk Işık, basının iletişimin en güçlü kanalı olduğunu ifade etti.
AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında basının ve gazeteciliğin haber vermenin, haberi duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında, günlük hayatın vazgeçilemez bir öğesi olduğunu belirtti. Basını iletişimin en güçlü kanalı olarak tanımlayan Faruk Işık, "İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basın, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Kamuoyunu; doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren, görevini ifa ederken karşılaştığı sorunlara aldırmadan yeri geldiğinde canını bile feda edebilen bu meslek mensuplarının ifa ettikleri görev çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur" dedi.
Basının yaptığı doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu bilgilendirdiğini, vatandaşlarla yöneticiler arasında bir köprü vazifesi kurduğunu ifade eden Işık; "Basın mensubu olmak sorumluluk isteyen, fedakarlık isteyen bir iştir. Basın mensubu kamu görevi yapar. Her gün onların yaptıkları haberlerle bazen hüzünlenmekte, bazen neşelenmekteyiz. Bir dakikada izlediğimiz bir haberin arkasında belki günlerce çalışan basın mensuplarının emekleri vardır. O detayların bizlere ulaşabilmesi için ne tür zorluklarla çalıştıklarını, nelerle mücadele ettiklerini çok iyi anlayabiliyoruz. Basın özgürlüğünün ve basın çalışanlarının haklarının korunması kadar bu özgürlüğün istismar edilmemesi, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerde basın çalışanlarımız açısından vazgeçilmez ilkeler olmalıdır. Bundan sonraki süreçte de aynı katkının devam edeceğine olan inancımda tamdır. Bu vesileyle ilimizde görev yapan tüm basın çalışanlarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarımızı da rahmetle anıyor, bu sektörün temel taşları olan tüm çalışanlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.
(NA-MSA-Y)

10.01.2013 15:52:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT